Členové Take That: Jak se jim daří dnes?

Členové Take That

Gary Barlow: Hlavní skladatel a zpěvák

Gary Barlow je bezesporu ústřední postavou Take That. Jako hlavní skladatel a zpěvák zanechal nesmazatelnou stopu v historii kapely. Jeho talent pro psaní chytlavých melodií a dojemných textů pomohl Take That stát se jednou z nejúspěšnějších popových skupin všech dob. Jeho písně, jako například „Back for Good“, „Pray“ nebo „Patience“, se staly hymnami generace a dodnes si drží své čestné místo v srdcích fanoušků. Barlowův vliv na tvorbu Take That je nepopiratelný a jeho přínos kapele je nedocenitelný. Bez jeho talentu by Take That pravděpodobně nikdy nedosáhli takové slávy a uznání.

Mark Owen: Nejmladší člen kapely

Mark Owen, narozený 27. ledna 1972, je nejmladším členem Take That. Zatímco ostatní členové Gary Barlow, Howard Donald, Jason Orange a Robbie Williams se narodili v letech 1971 a 1974, Mark vstoupil do světa o dva roky později. Jeho mladistvá energie a šarm z něj rychle udělaly miláčka fanoušků, obzvláště mezi dívkami. Přestože byl v kapele nejmladší, dokázal se prosadit a během let se vypracoval v talentovaného zpěváka a skladatele. Jeho jemnější vokály skvěle doplňovaly silnější hlasy Garyho a Robbieho, čímž Take That získali na dynamice a rozmanitosti.

Howard Donald: Tanečník a vokalista

Howard Donald je nedílnou součástí Take That už od samého začátku. Narodil se 24. dubna 1968 v Manchesteru a i když není tak výrazným frontmanem jako Robbie Williams nebo Gary Barlow, jeho role v kapele je nezastupitelná. Howard je především fantastický tanečník, který do choreografií Take That vnáší neuvěřitelnou energii a eleganci. Jeho pohyby jsou vždy precizní a plné emocí, ať už jde o energické popové pecky nebo romantické balady. Kromě tance Howard obohacuje Take That také svým vokálem. Jeho hlas sice není tak dominantní jako Garyho, ale dodává skladbám Take That důležitou harmonii a hloubku. Howardovy vokály jsou nejvíce patrné v backroundech, kde vytváří nezaměnitelnou atmosféru. Howard Donald je zkrátka nepostradatelným článkem Take That, který kapele dodává jak vizuální, tak i hudební šmrnc.

Jason Orange: Bývalý člen, odešel v roce 2014

Jason Orange byl nedílnou součástí Take That po dobu 20 let, od obnovení kapely v roce 2005 až do svého odchodu v roce 2014. Jeho taneční um a charisma na pódiu z něj udělaly miláčka fanoušků. Přestože nebyl hlavním skladatelem ani zpěvákem, jeho příspěvek k Take That byl nesporný. Jeho odchod z kapely byl pro fanoušky šokem, jelikož se zdálo, že Take That jsou na vrcholu sil po úspěšném albu Progress a turné. Orange ve svém prohlášení uvedl, že už necítí touhu nahrávat a vystupovat. Zůstal věrný svému slovu a od té doby se stáhl z očí veřejnosti. I když jeho nepřítomnost na pódiu s Take That fanoušci stále pociťují, jeho rozhodnutí odejít a žít klidnějším životem si zaslouží respekt.

Robbie Williams: Odchod a návrat ikony

Robbie Williams opustil Take That na vrcholu slávy v roce 1995, což šokovalo fanoušky a rozdělilo hudební svět. Zatímco zbytek kapely, Gary Barlow, Mark Owen, Howard Donald a Jason Orange, pokračovali ještě rok, než se v roce 1996 rozpadli, Williams se vydal na sólovou dráhu, která se ukázala být neuvěřitelně úspěšná. Jeho charisma, kontroverzní pověst a chytlavé popové písně z něj udělaly celosvětovou hvězdu. Přesto se spekulace o jeho návratu do Take That objevovaly v průběhu let opakovaně. Fanoušci snili o dni, kdy se pětka z Manchesteru opět sejde na pódiu. A jejich sny se splnily v roce 2010, kdy se Williams znovu připojil ke kapele. Návrat byl triumfální, s rekordním turné a albem Progress, které se stalo jedním z nejrychleji prodávaných alb všech dob ve Velké Británii. I když Williamsova druhá éra s Take That netrvala věčně, fanoušci si užili magické období, kdy se ikona vrátila tam, kde to všechno začalo.

Srovnání členů Take That
Jméno Rok narození Sólová kariéra (počet studiových alb)
Gary Barlow 1971 5
Mark Owen 1972 5
Howard Donald 1968 0

Počátky Take That: Zrození v Manchesteru

Příběh Take That se začal psát v srdci Anglie, v pulzujícím Manchesteru. Právě tady se sešli talentovaní mladíci, kteří toužili po tom prorazit na hudební scénu. Gary Barlow, Mark Owen, Howard Donald, Jason Orange a Robbie Williams – pět jmen, která se brzy měla stát synonymem pro jednu z nejúspěšnějších popových kapel 90. let. Jejich cesty se zkřížily díky vizionářskému manažerovi Nigelu Martinu-Smithovi, který v nich rozpoznal potenciál. V roce 1990 se z pětice nadějných zpěváků a tanečníků zrodila skupina Take That. Manchester se tak stal kolébkou fenoménu, který si podmanil miliony fanoušků po celém světě. Z industriálního města na severu Anglie se Take That vydali na svou raketovou cestu ke slávě.

Průlomový hit Take That & Party

V roce 1992 Take That dobyli svět svým singlem "It Only Takes a Minute". Píseň, původně nahraná skupinou Tavares v roce 1975, se stala pro pětici kluků z Manchesteru průlomovým hitem a katapultovala je do hudebního stratosféry. Gary Barlow, Mark Owen, Robbie Williams, Howard Donald a Jason Orange se prakticky přes noc stali idoly teenagerů a jejich tváře zdobily plakáty po celém světě. "It Only Takes a Minute" je skvělou ukázkou chytlavého popu, který definoval éru a pomohl Take That stát se jednou z nejúspěšnějších popových skupin všech dob. Energie a nadšení, které členové Take That vložili do písně, jsou nakažlivé a refrén "It only takes a minute girl" se vám vryje pod kůži i po letech. Úspěch "It Only Takes a Minute" byl jen začátkem pro Take That. Skupina pokračovala v chrlení hitů a prodala miliony alb po celém světě.

Éra největší slávy: 90. léta

Počátek devadesátých let znamenal pro Take That raketový vzestup. Jejich chytlavé popové melodie, energická choreografie a charismatické vystupování si podmanily miliony fanoušků, převážně mladých dívek, po celém světě. Hity jako "Pray", "Relight My Fire" nebo "Babe" se staly hymnami generace a vévodily hitparádám. Kapela sbírala jednu hudební cenu za druhou a koncerty byly beznadějně vyprodané. Gary Barlow, Mark Owen, Robbie Williams, Jason Orange a Howard Donald - tato pětice mladíků se stala symbolem devadesátých let a fenoménem popové kultury. Jejich tváře zdobily plakáty v pokojích teenagerů a jejich hudba zněla z každého rádia. Éra největší slávy Take That však netrvala věčně. V roce 1995 kapelu opustil Robbie Williams, aby se vydal na sólovou dráhu, a o rok později se Take That rozpadli.

Každý z členů Take That přispěl k jejich úspěchu něčím jedinečným, ať už to byl Garyho cit pro melodii, Markův taneční talent nebo Robbieho charisma na pódiu.

Patrik Novotný

Rozpad Take That: Šok pro fanoušky

Zpráva o odchodu Robbieho Williamse v roce 1995 zasáhla fanoušky Take That jako blesk z čistého nebe. Náhlé rozhodnutí, oznámené uprostřed světového turné, šokovalo nejen miliony "Thatters", ale i zbylé členy kapely. Gary Barlow, Mark Owen, Howard Donald a Jason Orange byli zdrceni. Pro kapelu, která se teprve nedávno vyšplhala na vrchol slávy, to znamenalo obrovskou ránu. Take That byli fenoménem 90. let, jejich chytlavé písně a energická vystoupení plnila stadiony a trhaly hitparády. Rozpad kapely byl pro mnohé symbolem konce jedné éry.

Po odchodu Robbieho Williamse v roce 1995 se zbylí členové Take That – Gary Barlow, Mark Owen, Howard Donald a Jason Orange – ocitli na rozcestí. Fanoušci byli zdrcení a budoucnost kapely nejistá. Přesto se čtveřice rozhodla pokračovat a dokázat světu, že Take That je víc než jen jeden charismatický frontman. Rok 1996 znamenal pro Take That nový začátek, a to s albem "Nobody Else". Album se neslo v melancholičtějším duchu a texty odrážely smutek z rozchodu s Robbiem, ale i odhodlání jít dál. Písně jako "Never Forget" a "How Deep Is Your Love" se staly obrovskými hity a potvrdily, že Take That má stále co nabídnout. I přes úspěch alba "Nobody Else" se Take That rozhodli ukončit svou činnost. Poslední koncert odehráli 13. května 1996 v londýnském Earls Court. Pro miliony fanoušků to byl konec jedné éry. Nikdo tehdy netušil, že se příběh Take That teprve chystá na další kapitolu.

Opětovné shledání: Robbie je zpět!

Fanoušci byli v extázi, když se v roce 2010 stalo něco neuvěřitelného – Robbie Williams se vrátil k Take That! Po 15 letech od svého odchodu se zpěvák připojil ke Garymu, Markovi, Howardovi a Jasonovi, aby společně nahráli album "Progress". Návrat Robbieho byl hudební událostí roku a album se stalo okamžitě bestsellerem. Turné k albu bylo také neuvěřitelně úspěšné a fanoušci byli nadšeni, že vidí všech pět členů Take That znovu pohromadě na pódiu. Ačkoliv Robbieho návrat netrval věčně a v roce 2012 se opět vydal na sólovou dráhu, fanoušci stále doufají, že se tato hudební legenda v budoucnu k Take That ještě vrátí. Jeho energie a charisma zkrátka kapele nesmírně sluší a společné vystoupení mají neopakovatelnou atmosféru.

Take That dnes: Stále aktivní a úspěšní

I understand. Here is the part of the article in Czech about Take That, focusing on the band's current status and members:

I když už to není ta chlapecká kapela z 90. let, Take That si stále drží silnou fanouškovskou základnu a pravidelně vyprodává koncerty. Dnes už jako trio, Gary Barlow, Mark Owen a Howard Donald, pokračují v nahrávání nové hudby a jejich koncerty jsou oslavou jejich bohatého katalogu hitů. Absence Robbieho Williamse a Jasona Orange je samozřejmě citelná, ale zbývající členové dokázali, že Take That je víc než jen součet jeho částí. Jejich energie na pódiu a láska k hudbě je nakažlivá a dokazuje, že Take That je stále relevantní a schopná držet krok s dobou. Fanoušci se můžou těšit na další kapitoly v příběhu Take That, ať už to bude nová hudba, turné nebo jiné projekty. Jedno je jisté: Take That tu s námi ještě nějakou dobu zůstanou.

Publikováno: 10. 11. 2024

Kategorie: společnost