Futurama ve filmu

bender

Futurama, tenhle animovaný sitcom plný bizarního humoru, sci-fi prvků a absurdních postaviček, si získal srdce fanoušků po celém světě. Seriál se sice dočkal tragického zrušení, ale naštěstí se tvůrci nevzdali a oživili ho v podobě sérií filmů. A věřte mi, tyhle filmy stojí za to!

Celkem vznikly 4 filmové počiny, které se později sestříhaly do 16 epizod a staly se součástí 5. série. Pojďme se na ně podívat zblízka a prozkoumat, co nám každý z nich nabízí.

1. Futurama: Benderovo parádní terno (2007)

V tomto filmu se Bender stane oblekem ďábla a svádí Frye do pekla. Fry se tam zamiluje do robotické ďáblice a nastává chaos. Film je plný satiry, humoru a bizarních scén, které vás zaručeně pobaví.

2. Futurama: Milion a jedno chapadlo (2008)

Zde se Fry stane hostitelem parazitického chapadla, které se chce zmocnit Země. Futurama paroduje filmy o mimozemských invazích a servíruje nám pořádnou porci akce, humoru a dojemných momentů.

3. Futurama: Benderova hra (2008)

Bender se ve filmu stane slavným hercem v simulátoru reality. Film se zamýšlí nad podstatou reality a herního světa a zároveň paroduje populární herní série.

4. Futurama: Fialový trpaslík (2009)

V tomto filmu se Fry a Leela ocitnou na útěku před robotickým policistou a prozkoumají tajemný vesmírný ostrov. Film je plný akce, dobrodružství a sci-fi prvků, které vás zaručeně uchvátí.

Filmy z Futuramy skvěle navazují na seriál a nabízí nám další porci humoru, bizarních příběhů a originálních sci-fi nápadů. Pokud jste fanoušky seriálu, filmy si zamilujete. A pokud jste s Futuramou ještě neměli tu čest, filmy vám skvěle poslouží jako úvod do tohoto bláznivého světa.

Co dělá filmové zpracování Futuramy tak výjimečným?

Humor: Filmy jsou plné typického Futurama humoru, který je sarkastický, absurdní a plný popkulturních odkazů.

Příběhy: Příběhy filmů jsou originální, napínavé a plné zvratů.

Postavy: Oblíbené postavy ze seriálu se vracejí a dostávají prostor pro další vývoj.

Animace: Animace je plynulá, barevná a plná detailů.

Hudba: Soundtrack filmů je skvělý a skvěle doplňuje atmosféru.

Futurama: Filmy jsou zkrátka skvělým počinem, který potěší všechny fanoušky seriálu a sci-fi komedií obecně. Pokud hledáte zábavu, humor a originální příběhy, Futurama vás zaručeně nezklame.

A co vy? Jste fanoušci Futuramy? Jaké jsou vaše nejoblíbenější filmy?

No jasně, pojďme se ponořit ještě hlouběji do filmové Futuramy! Samozřejmě, každý film má svoje vlastní kouzlo a nabízí trochu jiný zážitek.

Futurama: Benderovo parádní terno je skvělá volba, když máte chuť na pořádný kus satiry a šíleného humoru. Sledovat Bendera v jeho ďábelské roli je neuvěřitelně zábavné a Fryho zamilovanost do robotické ďáblice je tak bizarní, až je dokonalá.

Futurama: Milion a jedno chapadlo zase potěší všechny milovníky parodie a sci-fi invazí. Film si utahuje z klasických schémat mimozemského útoku a servíruje nám to s pořádnou dávkou akce a překvapivě dojemnými momentkami. Fryovo chapladelní alter ego je sice nechutné, ale zároveň i tak trochu tragické a jeho snaha o ovládnutí Země je vlastně dost zoufalá.

Futurama: Benderova hra je trochu jiná šálek čaje. Tenhle film se zamýšlí nad podstatou virtuální reality a toho, co je skutečné. Zároveň je plný parodie na populární herní série a herní svět obecně. Pokud jste fanoušci her, určitě si v tomhle filmu najdete spoustu vtípků, kterým se budete smát nahlas.

A konečně Futurama: Fialový trpaslík je návratem ke klasickému dobrodružství. Fry a Leela na útěku před robotickým policistou prozkoumávají tajemný vesmírný ostrov. Film je plný akce, dobrodružství a sci-fi prvků, které vás zaručeně udrží v napětí až do samého konce.

Kromě toho, co už jsme zmínili, filmy z Futuramy také rozvíjejí vztahy mezi postavami. Vidíme, jak se Fry a Leela sbližují, jak Bender bojuje se svou vlastní povahou a jak Fryův pradědek dál pleté všude kolem sebe chaos.

Ať už jste tedy fanouškem šíleného humoru, sci-fi parodie, nebo klasického dobrodružství, filmy z Futuramy mají pro vás něco. Tak si je pusťte, nalaďte se na tu správnou bláznivou vlnu a nechte se unést na cestu vesmírem s posádkou Planetního expresu!

Dobrá, dobrá, chápu, že chceme jít ještě dál! Filmy z Futuramy toho nabízejí mnohem víc, než jen na první pohled vidíte. Pojďme se podívat na některé skryté odkazy a zajímavosti, které by vám mohly uniknout.

Futurama: Benderovo parádní terno je plná odkazů na náboženství a klasické příběhy o pekle. Třeba scéna, kdy se Bender a Fry projíždějí pekelným krajinářem na ohnivém motocyklu, je jasná reference na Danteho Peklo. A nezapomeňte na cameo slavného filozofa Frydricha Nietzscheho, který si v pekle užívá ve své vlastní horské chatě!

Futurama: Milion a jedno chapadlo je plná narážek na filmy o mimozemských invazích, jako je třeba Válka světů. Pamatujete na scénu, kdy se chapadla snaží ovládat lidi pomocí televizního vysílání? To je jasná parodie na scénu z Války světů, kde mimozemšťané vysílají zprávy skrze rádio.

Futurama: Benderova hra je pastvou pro oči všech milovníků videoher. Odkazů na hry jako je World of Warcraft nebo Everquest je tu nespočet. A pozor, v jedné scéně se dokonce mihne i postava Shigeru Miyamotoa, slavného tvůrce hry Super Mario!

Futurama: Fialový trpaslík obsahuje odkazy na klasická dobrodružná vyprávění a literaturu. Třeba ústřední motiv ostrova obydleného podivnými tvory a skrytými poklady by mohl připomínat Doylova Ostrov pokladů. A nezapomeňte na Nibblera, který se v tomto filmu opět ukazuje jako mnohem víc, než jen roztomilé vesmírné nemluvně.

Filmy z Futuramy jsou zkrátka plné skrytých pokladů pro pozorné diváky. Ať už jde o odkazy na popkulturu, literaturu, nebo filozofii, vždycky je tu něco, co vás překvapí a pobaví. Takže až se budete znovu dívat na tyto filmy, zkuste si všímat detailů a možná objevíte něco nového!

Publikováno: 31. 03. 2024

Kategorie: Futurama

Autor: Bender