Hudba: Mega koncerty 2023, na které se vyplatí šetřit!

Mega Koncerty 2023

Zahraniční hvězdy míří do Česka

Česká republika se v posledních letech stává stále vyhledávanější destinací pro koncerty a hudební festivaly. Fanoušci se tak mohou těšit na stále více zahraničních hvězd, které do Česka míří za svými fanoušky. Mezi nejžádanější interprety patří rockové a popové legendy, ale i zástupci mladší generace.

Koncertní sály a festivalové areály se plní do posledního místa a atmosféra na koncertech je nepopsatelná. Není divu, že se Česko stává důležitou zastávkou na mapě světových turné.

Legendární kapely na rozlučkových turné

Pro fanoušky rockové a popové hudby je rozlučkové turné legendární kapely vždycky hořkosladkou událostí. Na jednu stranu je to poslední šance vidět své hudební idoly naživo, na druhou stranu je to smutná připomínka toho, že se kapitola uzavírá. V posledních letech oznámilo konec kariéry hned několik ikonických skupin. Mezi nimi byli například Aerosmith, Elton John, Kiss nebo Black Sabbath. Důvody jsou různé, od únavy z cestování až po touhu věnovat se jiným projektům. Ať už je důvod jakýkoli, jedno je jisté: tyto kapely zanechaly v hudebním světě nesmazatelnou stopu a jejich hudba bude žít dál.

Festivalová sezóna plná hvězd

Letní měsíce v Česku tradičně patří festivalům a letos to nebude jinak. Hudební fanoušci se můžou těšit na nabitý program plný zahraničních i domácích hvězd. Na své si přijdou milovníci rocku, popu, indie i elektroniky. Mezi největší lákadla patří legendární kapela Kabát, která vystoupí na festivalu Benátská!, a slovenští rockeri Elán, kteří zahrají na festivalu Colours of Ostrava. Chybět nebudou ani mladší interpreti jako je Viktor Sheen nebo Ewa Farna. Festivalová sezóna slibuje nezapomenutelné zážitky, skvělou atmosféru a hlavně spoustu dobré muziky.

Objevy, které musíte vidět

Vědecký svět je plný fascinujících objevů a my vám přinášíme ty nejžhavější novinky. Archeologové v Egyptě objevili dosud neznámou hrobku faraona z 18. dynastie. Nález je významný pro pochopení tehdejšího pohřebního rituálu a organizace společnosti. Astronomové zase hlásí objev exoplanety s podmínkami vhodnými pro život. Planeta s označením TOI 700 d se nachází v obyvatelné zóně hvězdy podobné Slunci a mohla by na svém povrchu hostit vodu v kapalném stavu. A konečně, biologové objevili nový druh žáby v deštných pralesech Amazonie. Žába má neobvykle jasné zbarvení a vědci věří, že by mohla skrývat tajemství nových léčiv. To je jen malý výběr z mnoha úžasných objevů, které se udály v poslední době. Sledujte náš web, kde vám přinášíme nejnovější informace ze světa vědy a techniky.

Tipy na koncerty v klubech

Praha je rájem pro milovníky živé hudby a klubová scéna je toho důkazem. Chcete zažít nezapomenutelnou noc plnou energie a skvělé muziky? Sledujte program klubů jako je Lucerna Music Bar, Roxy, MeetFactory nebo Cross Club. Nabízí koncerty různých žánrů od rocku a popu, přes elektroniku až po jazz a world music. Nebojte se objevovat nové interprety, klubové koncerty jsou pro to ideální příležitostí. Pro aktuální program sledujte webové stránky klubů nebo Facebookové události. A nezapomeňte si včas koupit vstupenky, koncerty v klubech bývají často vyprodané.

Publikováno: 18. 06. 2024

Kategorie: hudba

Autor: Bender

Tagy: mega koncerty 2023 | nadcházející koncerty