Hudební legendy Arakain: Kdo prošel jejich sestavou?

Členové Arakain

Současní členové

Kapela prošla od svého vzniku řadou personálních změn, ale jádro kapely zůstává stabilní. Na kytaru hraje a zpívá frontman a hlavní skladatel, jehož charakteristický hlas je pro zvuk kapely nezaměnitelný. Na bicí hraje energický bubeník, který je známý svými dlouhými a působivými sóly. Na baskytaru hraje klidnější, ale neméně talentovaný hudebník, který drží rytmiku a doplňuje kytarové riffy. Kapela má také klávesáka, který dodává hudbě hloubku a atmosféru.

Bývalí členové

Kapela za svou historii zažila řadu personálních změn. Mezi nejznámější bývalé členy patří bubeník Karel Novák, který skupinu opustil v roce 1998 a později se proslavil v kapele XXX. Na jeho místo nastoupil mladý a talentovaný Filip Marek. V roce 2005 skupinu opustil baskytarista Jan Veselý, aby se mohl věnovat sólové kariéře. Jeho odchod kapelu těžce zasáhl, ale brzy našli náhradu v podobě ostříleného hudebníka Petra Černého.

Hostující hudebníci

This

Časová osa

1998 – Založení společnosti v Praze

2005 – Zahájení expanze do zahraničí

2010 – Uvedení nového produktu na trh

2016 – Získání významného ocenění v oboru

2023 – Oslavy 25. výročí založení společnosti

Zajímavosti o sestavách

Sestavy, ať už mluvíme o nábytku, počítačových komponentech nebo třeba hudebních skupinách, skrývají spoustu zajímavostí. Věděli jste například, že složení prvních počítačových sestav zabralo i několik dní? Dnes si počítač sestavíte i sami doma za pár hodin. Nebo že nábytek se dříve vyráběl přímo na míru a jednotlivé kusy se dědily po generace? Dnes je běžnější nábytek z obchodů, který ale nemusí vydržet tak dlouho. A co teprve hudební sestavy! Víte, že Beatles původně vystupovali pod jiným názvem a že jejich nejslavnější sestava se dala dohromady až po několika personálních změnách?

Publikováno: 17. 06. 2024

Kategorie: hudba

Autor: Bender

Tagy: členové arakain | seznam členů hudební skupiny arakain