Kino Olympia v Olomouci: Kulturní stálice s neopakovatelnou atmosférou

Olomouc Kino Olympia

Historie kina Olympia v Olomouci

Kino Olympia, jeden z nejstarších olomouckých biografů, má bohatou a fascinující historii. Jeho počátky sahají až do roku 1909, kdy byl na jeho místě otevřen první stálý biograf v Olomouci s názvem „Bio Central“. Ten se brzy stal oblíbeným místem setkávání obyvatel města a symbolem moderní zábavy. V roce 1929 prošel biograf rozsáhlou rekonstrukcí a byl přejmenován na „Kino Olympia“. Nové jméno odkazovalo na tehdy populární olympijské hry a mělo symbolizovat velkolepost a modernost.

Během své existence prošlo Kino Olympia řadou změn a modernizací. Zažilo období němého filmu, nástup zvukového filmu, promítání z kinokopie i digitální projekce. Vždy se však snažilo držet krok s dobou a nabízet svým divákům to nejlepší z filmového světa. Dnes je Kino Olympia moderním kinem s kvalitním technickým zázemím a příjemným prostředím. Stále si však zachovává svůj historický půvab a atmosféru starých časů. Je tak oblíbeným místem pro filmové fanoušky všech generací.

Architektonický skvost secese

Kino Olympia v Olomouci, to není jen tak obyčejné kino. Je to architektonický skvost secese, který nás přenáší do dob první republiky. Jeho historie sahá až do roku 1909, kdy bylo slavnostně otevřeno. Od té doby prošlo několika rekonstrukcemi, ale jeho půvab a elegance zůstaly zachovány.

Už při vstupu do kina vás ohromí bohatě zdobený interiér. Štukové ornamenty, křišťálové lustry a sametové sedačky vytvářejí atmosféru luxusu a noblesy. Na stropě se rozprostírá nádherná freska, která dodává sálu punc výjimečnosti. Kino Olympia v Olomouci není jen místem pro sledování filmů, ale i kulturní památkou, která si zaslouží naši pozornost a obdiv. Ať už jste milovníci filmu, nebo jen obdivovatelé krásné architektury, určitě si nenechte ujít příležitost navštívit toto jedinečné místo.

Digitální technologie a komfort

Kino Olympia v Olomouci, jeden z nejstarších filmových svatostánků u nás, se může pochlubit nejen bohatou historií, ale i moderním technologickým zázemím, které divákům nabízí komfortní filmový zážitek. Digitální technologie promítání zajišťují brilantní obraz s vysokým rozlišením a věrnými barvami. Zvukový systém Dolby Digital zase vytváří prostorový zvuk, který vás vtáhne do děje na plátně. Pohodlná sedadla s dostatkem prostoru pro nohy zaručují příjemné sledování i delších filmových projekcí. Kino Olympia v Olomouci tak spojuje tradiční atmosféru s nejmodernějšími technologiemi a nabízí divákům to nejlepší z obou světů.

Pestrý program pro filmové fanoušky

Kino Olympia v Olomouci je oblíbeným místem pro filmové fanoušky. Kino Olympia nabízí pestrý program pro všechny věkové kategorie a vkusy. Promítá nejnovější filmové trháky, artové filmy, dokumenty i klasiky české a světové kinematografie. Kino Olympia v Olomouci pravidelně pořádá filmové festivaly, tematické projekce a filmové přehlídky. Návštěvníci se můžou těšit na speciální akce s hosty z filmového světa, besedy s tvůrci a autogramiády. Kino Olympia v Olomouci je vybaveno moderní zvukovou a projekční technikou, která zaručuje prvotřídní filmový zážitek.

Festivaly a filmové akce

Kino Olympia v Olomouci je známé svou účastí na řadě filmových festivalů a akcí. Diváci se můžou těšit na přehlídky filmů z celého světa, od artových snímků po dokumenty a experimentální tvorbu. Kino Olympia je hrdým hostitelem mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava v Olomouci, který do města přináší oceňované dokumenty a diskuze s filmovými tvůrci. Pro milovníky animovaného filmu je tu pak festival PAF Olomouc, přehlídka toho nejlepšího z animované tvorby. Kino Olympia se také aktivně zapojuje do dalších filmových akcí, jako je Noc divadel nebo Týden Akademie věd České republiky. Kino Olympia v Olomouci je tak synonymem pro kvalitní filmový program a místo setkávání filmových nadšenců.

Kavárna a letní kino

Kino Olympia v Olomouci není jen o filmových projekcích. Nabízí také útulné zázemí kavárny a v letních měsících láká na promítání pod hvězdami ve svém letním kině. Kavárna kina Olympia je ideálním místem pro setkání s přáteli před filmem nebo pro příjemné posezení po jeho skončení. V nabídce najdete široký výběr teplých i studených nápojů, dezertů a drobných slaných pochutin. Prostor kavárny je příjemně zařízený a nabízí klidnou atmosféru pro relaxaci. Letní kino v Olomouci, které je součástí kina Olympia, je oblíbenou destinací pro filmové nadšence během teplých večerů. Promítání se konají pod širým nebem na nádvoří kina, které se promění v magické prostředí s neopakovatelnou atmosférou. Letní kino nabízí pestrý program filmů různých žánrů a uspokojí tak vkus širokého publika.

Olympia jako kulturní centrum

Kino Olympia v Olomouci není jen obyčejné kino. Je to kulturní stálice, která již desítky let obohacuje kulturní dění ve městě. Jeho historie sahá až do první poloviny 20. století, a za tu dobu se stalo svědkem mnoha proměn. Přesto si Olympia dokázala udržet svůj nezaměnitelný půvab a stala se oblíbeným místem setkávání milovníků filmového umění i divadelních představení.

Kromě promítání filmů se v Olympii konají také koncerty, divadelní představení, festivaly a další kulturní akce. Díky své poloze v samém srdci Olomouce je Olympia snadno dostupná a stává se tak ideálním místem pro trávení volného času. Prostor kina je flexibilní a umožňuje uspořádat širokou škálu akcí, od komorních koncertů po velké festivalové projekce.

Olympia si zakládá na tom, aby svým návštěvníkům nabídla vždy něco extra. Kromě bohatého programu se může pochlubit také příjemným prostředím a přátelskou atmosférou. Ať už se sem vydáte na film, koncert nebo divadelní představení, můžete si být jisti, že na vás čeká nezapomenutelný kulturní zážitek.

Vstupenky a otevírací doba

Kino Olympia v Olomouci nabízí širokou škálu vstupenek za ceny, které nezatíží vaši peněženku. Lístky na běžné promítání se pohybují od 120 Kč, s možností slev pro studenty, seniory a ZTP. Pokud toužíte po zážitku z filmového klubu, cena vstupenky je 140 Kč. Pro milovníky filmového plátna ve velkém stylu je tu možnost pronájmu VIP salonku s kapacitou 12 míst. Cena pronájmu se odvíjí od zvoleného filmu a dne projekce.

Otevírací doba kina Olympia v Olomouci se liší v závislosti na programu a dni v týdnu. Obecně platí, že pokladny a bar se otevírají hodinu před začátkem prvního filmu. Promítání probíhají obvykle od odpoledních hodin až do večera, o víkendech a svátcích i dopoledne. Aktuální program a otevírací dobu kina Olympia v Olomouci naleznete na webových stránkách kina nebo na facebookovém profilu. Doporučujeme zkontrolovat si informace o promítání předem, abyste se vyhnuli případným komplikacím.

Adresa a kontaktní informace

Kino Olympia, oblíbené olomoucké kino s bohatou historií, sídlí na adrese Biskupské náměstí 1, 779 00 Olomouc. Nachází se tak přímo v srdci historického centra města, jen pár kroků od Dolního náměstí a sloupu Nejsvětější Trojice. Díky své centrální poloze je kino Olympia snadno dostupné jak pěšky, tak městskou hromadnou dopravou.

Pro bližší informace o programu kina, rezervaci vstupenek či dalších záležitostech je možné kontaktovat kino Olympia telefonicky na čísle +420 585 205 204. Využít lze také emailovou adresu kina: olympia@kino-olomouc.cz. Pro aktuality a novinky ze světa filmu sledujte facebookové stránky kina: facebook.com/KinoOlympiaOlomouc.

Kino Olympia v Olomouci se těší na vaši návštěvu!

Olympia: zážitek pro všechny smysly

Kino Olympia v Olomouci není jen obyčejné kino. Je to místo, kde se filmové umění snoubí s jedinečnou atmosférou a historickým prostředím. Už při vstupu do foyer vás pohltí nostalgická aura starých časů. Dominantou sálu je mohutné plátno, které slibuje nezapomenutelný filmový zážitek. Pohodlná sedadla a skvělá akustika vás vtáhnou do děje a umožní vám vychutnat si filmy naplno. Olympia v Olomouci však není jen o sledování filmů. Pravidelně se zde konají filmové festivaly, premiéry a další kulturní akce, které lákají filmové nadšence z celého regionu.

Kino Olympia je ideálním místem pro romantický večer ve dvou, rodinný výlet i pro setkání s přáteli. Díky své poloze v centru Olomouce je snadno dostupné a po filmu si můžete vychutnat procházku historickým centrem města.

Publikováno: 21. 06. 2024

Kategorie: kultura

Autor: Bender

Tagy: olomouc kino olympia | kino olympia v olomouci