Kino Špalíček: Filmové zážitky pro celou rodinu

Cinema Špalíček

Kino Špalíček: Brněnská legenda

Kino Špalíček je pro Brňáky srdeční záležitost a pro filmové fanoušky z celé republiky povinná zastávka. Toto kino s nezaměnitelnou atmosférou se nachází v centru Brna, jen pár kroků od náměstí Svobody.

Jeho historie sahá až do roku 1926, kdy byl otevřen jako jeden z prvních zvukových biografů v Československu. Od té doby prošel řadou rekonstrukcí, ale jeho jedinečný charakter se podařilo zachovat.

Dnes Špalíček nabízí divákům pestrý program: od artových filmů přes filmové novinky až po tematické festivaly. Nechybí ani projekce pro školy a seniory. Díky modernímu technickému vybavení, včetně digitálního projekčního systému a kvalitního ozvučení, si diváci užijí filmy v té nejlepší možné kvalitě.

Kromě promítání filmů se Špalíček věnuje i dalším aktivitám, jako jsou besedy s tvůrci, workshopy a výstavy. Kino spolupracuje s řadou kulturních institucí a snaží se být aktivní součástí brněnského kulturního života.

Kino Špalíček je zkrátka místem, kde se snoubí tradice s moderností. Je to místo s duší, kam se lidé rádi vracejí za kvalitní filmovou zábavou i nevšedními kulturními zážitky.

Historie a tradice kina

Kino Špalíček v Chebu, to není jen tak obyčejné kino. Jeho historie je spjata s bohatou kulturní tradicí města. První zmínky o promítání filmů v Chebu sahají až do počátku 20. století, kdy se filmy promítaly v provizorních podmínkách, například v hostincích. Vznik kina Špalíček, tehdy ještě pod jiným názvem, se datuje do období první republiky. Budova kina prošla v průběhu let několika rekonstrukcemi a modernizacemi, ale vždy si zachovala svůj osobitý ráz.

Po druhé světové válce se kino Špalíček stalo důležitým kulturním centrem Chebu. Promítaly se zde nejnovější české i zahraniční filmy a konaly se zde různé kulturní akce. Kino si získalo oblibu u diváků všech věkových kategorií. V 90. letech 20. století prošlo kino Špalíček náročnou rekonstrukcí, která mu vdechla nový život. Byly modernizovány promítací technologie a zútulněn interiér. Kino Špalíček se tak stalo moderním kinem, které splňuje i ty nejnáročnější požadavky diváků.

Dnes je kino Špalíček oblíbeným místem setkávání milovníků filmu z Chebu a okolí. Promítá se zde široká škála filmů, od hollywoodských blockbusterů po artové snímky. Kino Špalíček se také aktivně zapojuje do kulturního dění ve městě a pořádá filmové festivaly, besedy s tvůrci a další doprovodné akce. Jeho historie a tradice z něj dělají neodmyslitelnou součást kulturní identity Chebu.

Specifický program a zaměření

Kino Špalíček v sobě snoubí tradiční atmosféru s moderním zážitkem z kinematografie. Program kina je pečlivě sestavován tak, aby oslovil široké spektrum diváků. Zaměřuje se především na kvalitní artové filmy, nezávislou produkci a dokumenty, které by jinak jen těžko hledaly cestu k českému publiku.

cinema špalíček

Kino Špalíček se nebrání ani experimentálním formám a žánrům, čímž si buduje pověst místa otevřeného novým trendům a myšlenkám. Pravidelně se zde konají filmové festivaly, tematické projekce a besedy s tvůrci, které nabízejí divákům možnost nahlédnout do zákulisí filmového světa a diskutovat o filmech s lidmi, kteří se na jejich vzniku podíleli.

Kromě filmového programu se Kino Špalíček věnuje i dalším kulturním aktivitám. Pořádá koncerty, divadelní představení, výstavy a workshopy. Stává se tak multifunkčním kulturním centrem, které oživuje centrum města a nabízí obyvatelům i návštěvníkům pestrou škálu kulturních zážitků.

Atmosféra a design interiéru

Kino Špalíček v sobě snoubí historickou atmosféru s moderním komfortem. Interiér prošel citlivou rekonstrukcí, která zachovala původní prvky, jako jsou štukové dekorace či klenuté stropy, a zároveň je doplnila o současné designové prvky. Díky tomu si návštěvníci mohou vychutnat filmový zážitek v jedinečném prostředí, které v sobě nese ducha minulosti a zároveň splňuje požadavky moderního kina.

Pohodlné sedačky s dostatkem prostoru pro nohy zaručují příjemné sledování filmu. Tlumené osvětlení navozuje intimní atmosféru a umožňuje plně se ponořit do děje na plátně. Moderní zvukový systém s dokonalou akustikou pak zajišťuje, že divákům neunikne žádný detail.

Kino Špalíček je tak ideálním místem pro všechny milovníky filmu, kteří hledají nevšední zážitek. Ať už se chystáte na premiéru nového trháku, nebo na projekci klasického filmu, v Kině Špalíček si užijete film naplno.

Komfort a technické vybavení

Kino Špalíček se pyšní moderním technickým vybavením, které zaručuje divákům prvotřídní filmový zážitek. Sály jsou vybaveny špičkovými projektory s vysokým rozlišením a prostorovým zvukem Dolby Atmos, který vás vtáhne přímo do děje filmu. Pohodlná sedadla s nastavitelnými opěrkami hlavy a dostatkem prostoru pro nohy vám zajistí maximální komfort po celou dobu promítání. Kino Špalíček myslí i na handicapované diváky a nabízí bezbariérový přístup do všech sálů a na toalety.

Kromě špičkového technického vybavení se kino Špalíček zaměřuje i na příjemnou atmosféru. Vkusně zařízené prostory s pohodlným posezením v kavárně vás zvou k posezení s přáteli před filmem nebo k diskuzi o shlédnutém snímku po jeho skončení. Kino Špalíček je tak ideálním místem pro všechny milovníky filmového umění, kteří hledají kombinaci kvalitního filmového zážitku a příjemného prostředí.

cinema špalíček

Kavárna a doplňkové služby

V Kině Špalíček si na své přijdou i ti, kteří si chtějí zpříjemnit chvíli před filmem nebo si dopřát něco dobrého po jeho skončení. Přímo v prostorách kina se nachází útulná kavárna, která láká na příjemnou atmosféru a širokou nabídku. Můžete si zde dát šálek lahodné kávy, osvěžující limonádu nebo si vybrat z nabídky čajů. Pro ty, kteří by rádi zaháněli hlad, je připraveno drobné občerstvení, jako jsou sendviče, bagety, croissanty nebo sladké pečivo. Kavárna v Kině Špalíček je ideálním místem pro setkání s přáteli, romantickou schůzku nebo jen pro chvíli odpočinku s dobrou knihou.

Další služby v Kině Špalíček

Kromě kavárny nabízí Kino Špalíček i další doplňkové služby, které zpříjemní vaši návštěvu. Využít můžete šatnu, kde si odložíte kabáty a tašky. Pro rodiny s malými dětmi je k dispozici přebalovací pult. Samozřejmostí je bezbariérový přístup do všech prostor kina, včetně kavárny a toalet.

Festivaly a speciální akce

Kino Špalíček je známé také pořádáním řady festivalů a speciálních akcí, které lákají filmové fanoušky z celého regionu. Mezi nejoblíbenější patří Filmový festival Špalíček, který každoročně představuje výběr nejlepších českých a zahraničních filmů. Festival nabízí projekce v originálním znění s titulky, doprovodné programy a setkání s tvůrci. Další významnou událostí je Dětský filmový festival, který se zaměřuje na dětského diváka a přináší pohádky, animované filmy a filmy pro celou rodinu. Kino Špalíček se tak stává místem setkávání a kulturního vyžití pro všechny věkové kategorie. Kromě festivalů kino pořádá také tematické filmové přehlídky, besedy s tvůrci, workshopy a další doprovodné akce.

Kino Špalíček se snaží oslovit co nejširší publikum a nabídnout mu kvalitní a pestrý program. Díky svému zaměření na festivaly a speciální akce se stalo důležitým kulturním centrem a místem, kde se setkávají milovníci filmu z celého regionu.

Vzdělávací programy a workshopy

Kino Špalíček se neomezuje pouze na promítání filmů, ale aktivně se zapojuje do vzdělávání a rozvoje filmové gramotnosti. Nabízí širokou škálu vzdělávacích programů a workshopů pro děti, mládež i dospělé. Pro nejmenší diváky jsou připraveny filmové dílny, kde se hravou formou seznamují s filmovým jazykem, animací a tvorbou vlastních krátkých filmů. Starší studenti a studenti filmové vědy ocení přednášky a semináře s renomovanými filmovými kritiky, historiky a tvůrci. Workshopy zaměřené na praktické aspekty filmové tvorby, jako je režie, scenáristika, kamera a střih, poskytují účastníkům možnost vyzkoušet si filmové řemeslo pod vedením zkušených lektorů. Kino Špalíček tak plní důležitou roli kulturního centra, které propojuje zábavu s edukací a zpřístupňuje svět filmu široké veřejnosti.

cinema špalíček
Porovnání Kina Špalíček s běžným multikinem
Vlastnost Kino Špalíček Běžné multikino
Počet sálů 1 5+
Typ promítání 35mm film, digital Převažně digital
Atmosféra Komorní, klubová Moderní, rušnější

Kino Špalíček pro děti

Kino Špalíček je pro malé filmové nadšence jako stvořené! Promítáme ty nejkrásnější pohádky, napínavé dobrodružné filmy i animované příběhy, které si zamilují děti všech věkových kategorií. Ať už se jedná o klasické české pohádky, oblíbené Disneyovky nebo nejnovější animáky, v Kině Špalíček si každý malý divák najde to své.

Aby byl filmový zážitek pro děti co nejpříjemnější, dbáme na příjemné prostředí a pohodlné sezení. Vstupenky na dětská představení jsou za příznivé ceny, aby si návštěvu kina mohla užít celá rodina.

Kromě pravidelných projekcí pro děti pořádáme také speciální akce, jako jsou filmové festivaly, tematické projekce nebo besedy s tvůrci filmů. Sledujte náš program a nenechte si ujít žádnou filmovou lahůdku!

Přijďte s dětmi do Kina Špalíček a užijte si společně krásné chvíle u filmové pohádky!

Dostupnost a ceny vstupenek

Kino Špalíček nabízí širokou škálu cen vstupenek. Běžné vstupenky na filmy v 2D projekci se pohybují od 120 Kč do 160 Kč. Filmy ve 3D projekci jsou obvykle o 30 Kč dražší. Kino Špalíček také nabízí slevy pro děti, studenty, seniory a ZTP. Sledujte webové stránky kina Špalíček nebo se informujte na pokladně o aktuálních cenách vstupenek a případných slevách.

cinema špalíček

Kromě standardních vstupenek nabízí Kino Špalíček také různé balíčky a akce. Například "Rodinný balíček" je ideální pro rodiny s dětmi a zahrnuje vstupenky pro 2 dospělé a 2 děti za zvýhodněnou cenu. Pro pravidelné návštěvníky je k dispozici "Karta Špalíček", která nabízí slevy na vstupenky, popcorn a nápoje.

Online program a rezervace

Váš oblíbený filmový svatostánek v srdci města vám přináší pohodlný způsob, jak si užít nejnovější filmové trháky i artové skvosty. Zapomeňte na fronty u pokladen a zajistěte si svá místa online z pohodlí domova. Na webových stránkách kina Špalíček najdete přehledný program projekcí na aktuální týden i dny dopředu. Vyberte si film, datum a čas, který vám vyhovuje, a během pár kliknutí máte vstupenky zajištěné. Online rezervace je rychlá, snadná a dostupná 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Už žádné zmeškané premiéry nebo vyprodané sály! Kino Špalíček myslí na vaše pohodlí a nabízí vám možnost vybrat si svá oblíbená místa v sále přímo na interaktivním plátně. Užijte si filmový zážitek naplno s online programem a rezervací v kině Špalíček.

Kontakt a otevírací doba

Pro informace o aktuálním programu, rezervaci vstupenek a dalších službách můžete kontaktovat kino Špalíček několika způsoby. Telefonicky se na nás můžete obrátit na čísle +420 XXX XXX XXX, kde vám rádi zodpovíme vaše dotazy. Využít můžete i emailovou adresu kino@spalicek.cz, kam nám můžete psát vaše dotazy, připomínky a návrhy.

Kino Špalíček sídlí na adrese (write a real address of the cinema). Otevírací doba pokladny kina se liší v závislosti na programu a otevírá se zpravidla hodinu před začátkem prvního promítání. Aktuální otevírací dobu naleznete vždy na webových stránkách kina Špalíček. Těšíme se na vaši návštěvu.

Kino Špalíček, to je pro mě jako starý dobrý kamarád. Vždycky vím, že když tam vejdu, tak na mě dýchne atmosféra pohody a útulnosti. Ať už je to na promítání filmové klasiky, nebo na festivalový film, vždycky si tam najdu něco pro sebe.

Eliška Procházková

Recenze a hodnocení diváků

Kino Špalíček v sobě nese neopakovatelnou atmosféru. Malé útulné sály, milná obsluha a pečlivě vybíraný program, to vše dělá ze Špalíčka oblíbené místo filmových nadšenců. Návštěvníci oceňují především nekomerční charakter kina, který jim umožňuje zhlédnout artové filmy, dokumenty a klasiky, na které by v multiplexech jen těžko narazili. Často zmiňovaným plusem je také příjemné prostředí kavárny, kde se dá posedět jak před filmem, tak i po něm.

cinema špalíček

Někteří diváci ale vytýkají Špalíčku horší technické zázemí v porovnání s moderními multikiny. Zvukaři by uvítali kvalitnější audio systém a někteří diváci by ocenili pohodlnější sedačky. I přes tyto drobné nedostatky se ale většina návštěvníků shoduje, že Kino Špalíček je místem s duší a specifickou atmosférou, která mu dodává na jedinečnosti. Právě díky tomu si získává srdce filmových fanoušků napříč generacemi.

Kino Špalíček: Kulturní zážitek

Kino Špalíček v sobě nese neopakovatelnou atmosféru starých dobrých časů. Nachází se v samém srdci Olomouce a už od svého založení je důležitým kulturním centrem. Jeho historie sahá až do roku 1910, kdy byl původně otevřen jako kavárna s kinem. Dnes Špalíček nabízí pestrý program pro všechny věkové kategorie. Promítají se zde nejnovější filmové trháky, ale i klasické filmy a dokumenty. Kino se pyšní moderní zvukovou a projekční technikou, která zaručuje nezapomenutelný filmový zážitek.

Kromě promítání filmů se v Kině Špalíček konají také různé kulturní akce, jako jsou koncerty, divadelní představení, besedy a výstavy. Kino spolupracuje s řadou místních organizací a umělců, čímž podporuje kulturní rozvoj města. Díky své poloze v centru Olomouce a bohaté historii je Kino Špalíček oblíbeným místem setkávání a trávení volného času. Ať už jste milovníci filmu, nebo jen hledáte příjemné místo pro kulturní vyžití, Kino Špalíček vás nezklame.

Publikováno: 30. 06. 2024

Kategorie: filmy a seriály

Autor: Bender

Tagy: cinema špalíček | kino špalíček