Kouzelný rok 2001: Tyhle animované filmy vás vezmou zpátky do dětství

Animované Filmy 2001

Shrek válcuje kina

Zelený zlobr Shrek znovu dokazuje, že pohádky nejsou jen pro děti. Jeho nejnovější filmové dobrodružství s názvem „Shrek navždy“ doslova válcuje česká kina. Během prvního víkendu ho z viděla více než sto tisíc diváků a překonal tak všechny dosavadní rekordy. Shrek a jeho věrní přátelé Oslík a Kocour v botách si získali srdce diváků všech věkových kategorií. Humorné dialogy, napínavý děj a skvělá animace slibují zábavu pro celou rodinu. V kinech se navíc můžete těšit na nový český dabing, ve kterém se představí známé osobnosti jako Jiří Lábus, Ota Jirák nebo Saša Rašilov. Pokud jste ještě neviděli Shreka v akci, neváhejte a vyrazte do kina.

Japonská animace boduje

Japonská animace, u nás známá spíše jako anime, si získává stále větší popularitu. Příběhy plné fantazie, akce a emocí oslovují diváky všech věkových kategorií. Od propracovaných světů fantasy anime po dojemné příběhy o dospívání, žánrová rozmanitost anime je ohromující. Anime snímky a seriály se navíc mohou pochlubit úchvatnou animací a soundtracky, které dotváří jedinečnou atmosféru. V kinech se objevují nejnovější anime filmy a streamovací platformy nabízejí širokou škálu anime seriálů. Není divu, že japonská animace si podmaňuje svět a Česká republika není výjimkou.

Pixarovské legendy pokračují

Pixar už desítky let chrlí jeden animák za druhým a zdá se, že mu nápady stále nedocházejí. Od Toy Story po Úžasňáky, každý film je plný humoru, akce a dojemných momentů, které baví malé i velké diváky. Ať už je to kovboj Woody, rybka Dory nebo myšák Remy, postavy z dílny Pixaru se staly ikonami a jejich hlášky zlidověly. Co je tajemstvím jejich úspěchu? Možná je to kombinace úžasné animace, poutavých příběhů a nezapomenutelných postav, které si zamiluje celá rodina. Jedno je jisté, na další pixarovské legendy se můžeme těšit i v budoucnosti.

Nezávislé animáky zaujmou

Na festivalu se letos představí i pestrá sekce nezávislých animovaných filmů. Čekají vás originální příběhy, experimentální techniky a autorské vidění světa. Uvidíte snímky z celého světa, od krátkometrážních filmů po celovečerní projekty. Nechybí ani zastoupení českých tvůrců, kteří se pravidelně umisťují na předních příčkách mezinárodních festivalů. Nezávislé animáky lákají na odvážnou práci s animací, silné příběhy a neotřelý humor. Přijďte se ponořit do světa fantazie a objevit nové talenty!

Rok 2001: Zlomový pro animáky?

Rok 2001 byl pro animované filmy přelomový. Do kin vstoupil Shrek, film, který dokázal, že animáky nejsou jen pro děti. Shrekův humor oslovil i dospělé publikum a film se stal kasovním trhákem. Úspěch Shreka otevřel dveře dalším animovaným filmům pro celou rodinu, jako je Doba ledová nebo Hledá se Nemo. Tyto filmy posunuly hranice animace a ukázaly, že tento žánr dokáže nabídnout mnohem víc než jen pohádky pro nejmenší.

Publikováno: 16. 06. 2024

Kategorie: filmy a seriály

Autor: Bender

Tagy: animované filmy 2001 | animované filmy z roku 2001