Kouzlo Vánoc na dosah: Vánoční jarmark 2023 láká na tradice i dobroty

Vánoční Jarmark 2023

Praha - Staroměstské a Václavské náměstí: Největší a nejnavštěvovanější vánoční trhy v Česku.

Staroměstské a Václavské náměstí se v době adventu promění v pohádkovou krajinu plnou vůní, světel a vánoční atmosféry. Tyto dva největší a nejnavštěvovanější vánoční trhy v Česku lákají každoročně statisíce návštěvníků z celého světa. Najdete tu desítky stánků s tradičními českými produkty, jako jsou ručně foukané ozdoby, keramika, dřevěné hračky a vánoční dekorace. Zahřát se můžete svařeným vínem, medovinou nebo horkou čokoládou a pochutnat si na trdelníku, klobásách či bramborácích. Kouzelnou atmosféru dokresluje bohatý kulturní program s koledami, tanečními vystoupeními a divadlem pro děti. Návštěva vánočních trhů na Staroměstském a Václavském náměstí je nezapomenutelným zážitkem pro celou rodinu.

Brno - Náměstí Svobody: Tradiční jarmark s bohatým kulturním programem.

Brno se i letos zahalí do sváteční atmosféry na náměstí Svobody, kde se koná tradiční vánoční jarmark. Návštěvníci se mohou těšit na stánky s ručně vyráběnými dárky, vánočními ozdobami a tradičními pochutinami, jako je svařené víno a trdelník. Pro děti bude připraven bohatý program plný her, soutěží a vystoupení. Chybět nebude ani živá hudba a divadelní představení pro všechny věkové kategorie. Přijďte si užít tu pravou vánoční atmosféru do srdce Brna!

Olomouc - Horní náměstí: Malebný jarmark s historickou atmosférou.

Olomouc, perla Hané, se pyšní nádherným Horním náměstím, které se v prosinci promění v kouzelný vánoční jarmark. Atmosféru dotváří vůně svařeného vína, perníku a trdelníku, které se linou mezi stánky s tradičními řemeslnými výrobky. Návštěvníci si mohou vychutnat vánoční punč, ochutnat speciality z grilu a užít si bohatý kulturní program. Děti potěší Ježíškova dílna, živý betlém a kolotoč. Vánoční trhy na Horním náměstí v Olomouci jsou ideálním místem pro nasátí sváteční atmosféry a užití si předvánočního času s rodinou a přáteli.

Český Krumlov: Pohádkový jarmark v kulisách historického centra.

Český Krumlov, město zapsané na seznamu UNESCO, se během adventu promění v pohádkovou říši. Na náměstí Svornosti a v přilehlých uličkách historického centra se rozprostře tradiční vánoční jarmark. Ve stáncích najdete originální dárky od českých řemeslníků, od keramiky a svíček po dřevěné hračky a vánoční ozdoby. Zahřát se můžete svařeným vínem, medovinou nebo horkou čokoládou a ochutnat tradiční vánoční pochoutky, jako jsou trdelník, pražené kaštany nebo vánoční punč. Pro děti je připraven bohatý program s vánočními pohádkami, koledami a tvořivými dílnami. Atmosféru dokresluje vánoční výzdoba, vůně purpury a vánoční melodie.

Kutná Hora: Vánoční atmosféra v památce UNESCO.

Kutná Hora, zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO, se během adventu halí do kouzelné vánoční atmosféry. Historické centrum zdobí třpytivé ozdoby a vůně purpury a svařeného vína se line úzkými uličkami. Na náměstí Svobody stojí majestátní vánoční strom a v jeho stínu se rozkládají stánky s tradičními českými pochoutkami a řemeslnými výrobky. Návštěvníci si mohou vychutnat vánoční koncerty, divadelní představení a prohlídky města s vánoční tématikou. Kouzlo Vánoc umocňují i adventní trhy v kouzelném prostředí Vlašského dvora a Hrádku.

Publikováno: 17. 06. 2024

Kategorie: kultura

Autor: Bender

Tagy: vánoční jarmark 2023 | tradiční vánoční trh konaný v roce 2023