Letní kino Plumlov zve na filmové hity pod hvězdami

Letní Kino Plumlov

Historie letního kina

Letní kina, ta úžasná místa pod širým nebem, kde se promítá za svitu hvězd, mají překvapivě dlouhou historii. První letní kino spatřilo světlo světa už v roce 1903 v americké Pensylvánii. U nás se s touto formou zábavy setkáváme od roku 1931, kdy bylo otevřeno první letní kino v Praze na Žižkově. Popularita letních kin rostla a v 60. letech minulého století jich u nás fungovalo přes 1200. Promítaly se tehdy především české filmy a filmové novinky ze Sovětského svazu. Po roce 1989 sice mnoho letních kin zaniklo, ale v posledních letech zažívají renesanci a lákají diváky všech generací na nezapomenutelnou atmosféru filmových večerů pod hvězdami.

Atmosféra pod hvězdami

Po západu slunce se krajina halí do temného pláště a na oblohu se pomalu rozsvěcují hvězdy. Vzduch se ochlazuje a nese s sebou vůni lesa a vlhké trávy. Ticho noci je protkáno tlumeným šuměním stromů a vzdáleným houkáním sovy. V tento okamžik se svět kolem nás zklidní a my máme možnost plně vnímat krásu a tajemství noční oblohy. Pozorování hvězd je úžasným zážitkem, který v nás probouzí pokoru a úžas nad nekonečností vesmíru.

Program a žánry filmů

Naše kino nabízí pestrou škálu filmů pro všechny věkové kategorie a vkusy. Promítáme nejnovější filmové trháky, nezávislé filmy, dokumenty i klasiky stříbrného plátna. Pro rodiny s dětmi máme připravené animované pohádky a dobrodružné filmy. Fanoušci napětí si přijdou na své u thrillerů a hororů. Milovníci romantiky ocení výběr romantických komedií a dramat. A pro ty, kteří se chtějí zasmát, promítáme komedie od českých i zahraničních tvůrců. Program se pravidelně obměňuje, takže si u nás každý najde film podle své chuti. Aktuální program a informace o filmech najdete na našich webových stránkách.

Občerstvení a posezení

Pro vaši maximální pohodu je zajištěno i občerstvení. Vychutnat si můžete lahodnou kávu, osvěžující nápoje a drobné občerstvení. Prostor je navržen tak, abyste se zde cítili příjemně a uvolněně. K dispozici je pohodlné posezení, kde si můžete vychutnat svůj šálek kávy a zároveň si prohlédnout noviny nebo si jen tak odpočinout. Ať už čekáte na schůzku, nebo si chcete jen na chvíli odpočinout od ruchu velkoměsta, naše občerstvení s posezením je vám plně k dispozici.

Vstupenky a rezervace

Vstupenky na naše akce si můžete zakoupit online přes oficiální webové stránky nebo osobně v pokladně. Doporučujeme včasnou rezervaci, jelikož kapacita je omezená. Ceny vstupenek se liší dle typu akce a místa k sezení. Pro studenty, seniory a ZTP platí zlevněné vstupné. Pro více informací o cenách a slevách navštivte naše webové stránky nebo kontaktujte naši zákaznickou linku.

Rezervace vstupenek je možná online, telefonicky nebo emailem. Rezervované vstupenky je nutné vyzvednout nejpozději 30 minut před začátkem akce, jinak rezervace propadá. V případě zrušení akce bude vstupné vráceno v plné výši.

Publikováno: 18. 06. 2024

Kategorie: kultura

Autor: Bender

Tagy: letní kino plumlov | typ kina