Lily James Filmy a Pořady: Průřez Kariérou Britské Herečky

Lily James Filmy A Pořady

Průlom v Downton Abbey

Lily James, britská herečka, která si získala srdce diváků rolí Lady Rose MacClare v seriálu "Panství Downton", zažila v této kostýmní podívané svůj velký průlom. Její postava, rebelující a okouzlující Rose, vnesla do zdánlivě strnulého světa aristokracie svěží vítr a Lily James tuto příležitost chytila za pačesy. Její výkon byl plný energie, šarmu a hereckého talentu, což jí otevřelo dveře do světa filmu a televize. Po úspěchu v "Panství Downton" se Lily James vrhla na další projekty, které potvrdily její všestrannost. Zazářila v rolích Popelky v disneyovské pohádce, Elizabeth Bennet v adaptaci "Pýcha a předsudek a zombie" nebo mladé Donny Sheridan v muzikálu "Mamma Mia! Here We Go Again". Její filmografie je pestrá a zahrnuje žánry od romantických komedií přes historické dramata až po akční filmy.

Pohádková Popelka

Lily James, britská herečka s jiskrou v oku, si podmanila srdce diváků v roli pohádkové Popelky. Film „Popelka“ z roku 2015, režírovaný Kennethem Branaghem, přinesl svěží a vizuálně ohromující adaptaci klasického příběhu. Lily James v roli Elly, přezdívané Popelka, okouzlila svou něhou, silou a neutuchajícím optimismem. Její herecký výkon, plný emocí a upřímnosti, dodal pohádkové postavě hloubku a lidskost. Film „Popelka“ se stal kasovním trhákem a upevnil Lily James pozici v Hollywoodu. Tato role jí otevřela dveře k dalším filmovým projektům a zajistila jí místo v srdcích diváků po celém světě.

Rocková odysea s Yesterday

Lily James, herečka známá pro své role v historických dramatech jako „Downton Abbey“ a „War & Peace“, se v roce 2019 pustila do hudebního dobrodružství s filmem „Yesterday“. Tato romantická komedie s hudebním nádechem, režírovaná Dannym Boylem, vypráví příběh Jacka Malika, neúspěšného hudebníka, který se po bizarní nehodě probudí do světa, kde si nikdo nepamatuje Beatles. Jack využije situace a stává se světovou hvězdou, když vydává písně legendární kapely za své vlastní.

Lily James v „Yesterday“ ztvárnila Ellie Appleton, kamarádku z dětství a manažerku Jacka, která do něj byla vždy zamilovaná. Její postava dodává filmu emocionální hloubku a humor a James si s lehkostí a šarmem poradí jak s dramatickými, tak i s komediálními momenty.

„Yesterday“ není prvním filmem, kde Lily James ukázala svůj pěvecký talent. V roce 2018 zazářila v roli mladé Donny Sheridan v muzikálu „Mamma Mia! Here We Go Again“, kde předvedla svůj hlas a taneční schopnosti. Její výkony v obou filmech dokazují, že Lily James je všestranná herečka, která se nebojí nových výzev a dokáže zaujmout publikum v různých žánrech.

Temná stránka v Baby Driver

Lily James, herečka z opatství Downton, se vrhla do světa rychlých aut a ještě rychlejších zločinců ve filmu Baby Driver. Ale i v tomto akčním thrilleru se skrývá temnota. Ne, nemluvíme o Babyho zvonění v uších, ale o morální šedi, která prostupuje příběhem.

James ztělesňuje Deboru, servírku s andělským hlasem a snem o útěku. Zamiluje se do Babyho, talentovaného řidiče, který je nucen pracovat pro zločince. Deborah je světlem v Babyho temném světě, ale i ona je konfrontována s následky jeho činů.

Film se neuchyluje k jednoduchým odpovědím a nutí diváky k zamyšlení nad morálními kompromisy, které postavy dělají. Je láska dost silná na to, aby ospravedlnila zločin? Může Baby uniknout své minulosti a začít nový život s Deborou? Tyto otázky rezonují v divákově mysli dlouho poté, co film skončí.

Rebélie v Yesterday

Lily James, herečka známá pro své role v romantických filmech a dobových dramatech, se v posledních letech odvážně pouští do rolí, které zpochybňují očekávání publika. Jedním z příkladů je její výkon v minisérii "Pam & Tommy", kde ztvárnila herečku a modelku Pamelu Anderson během skandálu s uniklou sexuální nahrávkou. James se nebála ukázat zranitelnost a sílu postavy, která se stala terčem mediální bouře.

Její role rebelky pokračují i ve filmu "Yesterday", kde si zahrála Ellie, kamarádku z dětství a manažerku Jacka, muzikanta, který se ocitne ve světě, kde si nikdo nepamatuje Beatles. Ellie představuje hlas rozumu a zároveň oporu pro Jacka, který se potýká s nečekanou slávou a morálními dilematy. I když se může zdát, že Ellie není typickou rebelkou, její neochvějná podpora Jacka a jeho snů ji staví do role, která zpochybňuje konvence a očekávání.

Lily James v "Yesterday" dokazuje, že i zdánlivě obyčejné postavy mohou mít v sobě sílu a odhodlání bojovat za to, čemu věří. Její herecký rejstřík se rozšiřuje a diváci se můžou těšit na další překvapivé a inspirativní role.

Sportovní dramata

Lily James, britská herečka známá pro své role v romantických dramatech a historických filmech, se v posledních letech pustila i do sportovních dramat. Ačkoliv je její filmografie v tomto žánru zatím poměrně krátká, její výkony dokazují, že má na to, aby se prosadila i v rolích sportovkyň.

Příkladem může být její role Rebeccy v romantické komedii Wimbledon (2004), kde si zahrála po boku Paula Bettanyho. Film sleduje příběh nepravděpodobné romance mezi tenistou na vrcholu kariéry a začínající hráčkou. James si pro roli musela osvojit základy tenisu a její výkon byl chválen kritiky.

Ačkoliv Wimbledon nelze označit za čistokrevné sportovní drama, James v něm prokázala, že se nebojí fyzicky náročných rolí a že dokáže věrohodně ztvárnit sportovní nadšení a soutěživost. Její fanoušci se tak můžou těšit, zda se v budoucnu objeví v dalších sportovně laděných filmech a seriálech.

Životopisné role

Lily James se nebála ponořit do hlubokých vod životopisných rolí. Její talent a krása se snály s historickými postavami a přinesly nám nezapomenutelné zážitky. Kdo by mohl zapomenout na její ztvárnění Lady Rose MacClare v seriálu "Panství Downton"? Lily James skvěle vystihla eleganci i vzpurnost mladé aristokratky v bouřlivých časech 20. let 20. století. Její výkon v "Panství Downton" jí otevřel dveře do světa filmu a brzy nás uchvátila jako Popelka v disneyovské pohádce Kennetha Branagha. Znovu dokázala, že jí sluší kostýmy a role princezen, ale i to, že se nebojí výzev. V roce 2018 se Lily James proměnila v mladou Elizabeth Bennet v adaptaci románu Jane Austenové "Pride and Prejudice and Zombies". Film kombinoval romantiku s hororem a Lily James v něm předvedla, že si umí poradit i s mečem v ruce. Její role mladé spisovatelky Juliet Ashtonové ve filmu "Guernsey: Ostrov literárních fajnšmekrů" z roku 2018 nás zavedla do poválečné Anglie. Lily James v tomto filmu ukázala svou citlivou stránku a dokázala, že umí zahrát i komplikovanější a emotivnější postavy.

Nadcházející projekty

Lily James je herečka, která se v posledních letech stala velmi populární. Její hvězda stále stoupá a zdá se, že brzy bude patřit mezi nejžádanější herečky Hollywoodu. Momentálně má roztočené hned několik projektů, na které se můžeme těšit.

Jedním z nich je romantická komedie "Finally Dawn" od italského režiséra Saveria Costanza. Lily si tu zahraje po boku Willema Dafoe a Rachel Sennott. Film se natáčel v angličtině a odehrává se v Římě v 50. letech minulého století během rušné noci natáčení historického filmu. Premiéra je naplánována na rok 2024.

Dalším filmem, na který se můžeme těšit, je životopisné drama "The Iron Claw". Film vypráví příběh o vzestupu a pádu slavné wrestlingové rodiny Von Erichů. Lily si tu zahraje roli ženy jednoho ze zápasníků. Režie se ujal Sean Durkin a v hlavních rolích se dále představí Zac Efron a Jeremy Allen White. Datum premiéry zatím nebylo stanoveno.

Kromě těchto dvou filmů se Lily James objeví také v chystané minisérii "The Ballad of Renegade Nell" od Netflixu. Půjde o dobrodružný příběh z 18. století, ve kterém si Lily zahraje hlavní roli Nell Jackson, která se po falešném obvinění z vraždy stane psancem.

Všestrannost Lily James

Lily James je herečka, která se nebojí výzev a rozmanitosti. Její filmografie je toho důkazem, zahrnující širokou škálu žánrů a postav. Od romantických komedií, přes historická dramata až po akční trháky, Lily James zvládá každou roli s grácií a talentem.

Proslavila se rolí Lady Rose MacClare v seriálu "Downton Abbey", kde okouzlila diváky svou elegancí a šarmem. Následně se blýskla jako Popelka v disneyovské adaptaci klasické pohádky, čímž si získala srdce milionů fanoušků po celém světě. Její herecký rejstřík ale zdaleka nekončí u romantických rolí.

V dramatu "Nejtemnější hodina" přesvědčivě ztvárnila sekretářku Winstona Churchilla a v minisérii "Pam & Tommy" šokovala proměnou v Pamelu Anderson. Lily James se nebojí riskovat a pouštět se do náročných projektů, což z ní dělá jednu z nejzajímavějších hereček současnosti. Její všestrannost a talent jí otevírají dveře k nejrůznějším rolím a my se můžeme těšit na další skvělé filmy a seriály s touto talentovanou herečkou.

Ocenění a nominace

Lily James je talentovaná herečka, která si svými výkony získala uznání kritiků i diváků. Její práce v televizi a filmu jí vynesla řadu nominací na prestižní ceny. Za roli Lady Rose Aldridgeové v historickém dramatu „Panství Downton“ byla Lily a její kolegové z obsazení nominováni na cenu Screen Actors Guild Award za nejlepší herecký výkon v dramatickém seriálu. Její ztvárnění Popelky v disneyovské filmové adaptaci z roku 2015 jí vyneslo nominaci na cenu Teen Choice Award v kategorii Průlomová herečka. Za roli Debory v muzikálové romanci „Mamma Mia! Here We Go Again“ si vysloužila nominaci na cenu Teen Choice Award v kategorii Herečka v komedii. Její výkon v minisérii „Pam & Tommy“ jako Pamely Anderson byl oceněn nominací na cenu Emmy za nejlepší herečku v hlavní roli v limitované sérii nebo filmu.

Publikováno: 22. 06. 2024

Kategorie: filmy a seriály

Autor: Bender

Tagy: lily james filmy a pořady | filmy a pořady s lily james