Michael Shanks filmy a pořady: V čem si zahrál hvězda Stargate?

Michael Shanks Filmy A Pořady

Hvězdná brána SG-1

Je americko-kanadský sci-fi televizní seriál, který navazuje na film Hvězdná brána z roku 1994. Seriál sleduje dobrodružství týmu SG-1, který prochází hvězdnou bránou na jiné planety a setkává se s mimozemskými civilizacemi. Seriál byl natočen v Kanadě a měl premiéru v roce 1997. Celkem bylo natočeno 10 sérií s více než 200 epizodami. Hvězdná brána SG-1 se stala velmi populární a získala si miliony fanoušků po celém světě. Seriál byl oceněn za své vizuální efekty, napínavé příběhy a sympatické postavy.

Andromeda

Andromeda, také známá jako galaxie v Andromedě nebo Messier 31, je spirální galaxie vzdálená asi 2,5 milionu světelných let od Země. Je to nejbližší velká galaxie k naší Mléčné dráze a je viditelná pouhým okem ze severní polokoule jako mlhavý obláček. Andromeda a Mléčná dráha se k sobě přibližují rychlostí asi 110 kilometrů za sekundu a za přibližně 4 miliardy let se srazí a splynou v jednu obří galaxii. Andromeda obsahuje stovky miliard hvězd a je domovem mnoha kulových hvězdokup, mlhovin a pravděpodobně i černých děr. Její studium nám pomáhá lépe porozumět vzniku a vývoji galaxií, včetně naší vlastní.

Sanctuary

Azyl, v kontextu ochrany zvířat, představuje bezpečné útočiště pro zvířata, která byla týrána, opuštěna nebo se ocitla v nouzi. Tyto azyly poskytují zvířatům péči, potravu, veterinární ošetření a především lásku a bezpečí. V České republice existuje mnoho organizací a spolků, které se starají o opuštěná a týraná zvířata. Tyto organizace se spoléhají na pomoc dobrovolníků a finanční dary od veřejnosti. Adopce zvířete z útulku je skvělým způsobem, jak dát opuštěnému zvířeti druhý domov a zároveň podpořit důležitou práci těchto organizací.

Smallville

Smallville je americký akčný dramatický televizní seriál, který vytvořili scenáristé a výkonní producenti Alfred Gough a Miles Millar. Seriál sleduje život mladého Clarka Kenta, než se stane Supermanem, během jeho dospívání v malém městě Smallville v Kansasu. Seriál zkoumá Clarkovy vztahy s jeho adoptivními rodiči, Jonathanem a Marthou Kentovými, jeho nejlepšími přáteli Chloe Sullivanovou a Petem Rossem a jeho milostný vztah s Lanou Langovou. V seriálu se objevuje řada postav z komiksů o Supermanovi, včetně Lexe Luthora, Lois Laneové a Jor-Ela. Smallville se vysílal deset sezón od roku 2001 do roku 2011 a získal si širokou fanouškovskou základnu. Seriál byl chválen pro své herecké výkony, zejména Toma Wellinga jako Clarka Kenta, a za napínavé příběhy.

24 hodin

24 hodin je jednotka času, která se rovná jednomu úplnému otočení Země kolem své osy. Pro většinu lidí je to doba od probuzení do spánku a zase zpět. Během 24 hodin se vystřídá den a noc, slunce vyjde a zapadne a my máme možnost zažít a prožít spoustu věcí. Ať už je to práce, škola, rodina nebo volný čas, 24 hodin nám dává prostor pro to, abychom dělali to, co nás baví a co je pro nás důležité.

Svatyně

Svatyně představuje posvátný prostor, místo setkání s božstvem. V různých kulturách a náboženstvích nabývá rozmanitých podob, od monumentálních chrámů po prosté domácí oltáře. Společným prvkem je však vždy snaha o vytvoření atmosféry úcty, pokory a spojení s něčím větším, než jsme my sami. Svatyně slouží jako útočiště před shonem světa, místo pro meditaci, modlitbu a rituály. Může být zasvěcena konkrétnímu božstvu, svatému, nebo představovat obecnější duchovní princip.

Poslední chrám

V srdci rozlehlé pouště, obklopený nekonečnými dunami a spalujícím sluncem, se tyčil tajemný chrám. Jeho kdysi zářivě bílé zdi, nyní ošlehané větrem a pískem, nesly stopy dávné slávy a tajemství. Legendy o něm šeptaly karavany, které se odvažovaly překročit vyprahlou pustinu. Někteří tvrdili, že ukrývá dávno zapomenuté vědomosti, jiní, že je to past nastražená zlými džiny. Pravda, jako zrnko písku ztracená v moři, zůstávala skryta. Jen ti nejodvážnější poutníci se odvažovali vstoupit do jeho stínů, hnáni nadějí na objevení pravdy, nebo snad jen vidinou osvěžujícího stínu v nelítostném žáru.

Arctic Air

Arktický vzduch, to je synonymum pro mrazivé počasí, které k nám občas zavítá ze severních polárních oblastí. Jeho přítomnost poznáme snadno – teploty klesají hluboko pod bod mrazu, krajina se halí do bílého kabátu sněhu a vítr štípe do tváří. Arktické vzduchové hmoty se nad Evropou objevují nejčastěji v zimních měsících, ale výjimkou nejsou ani vpady v průběhu jara či podzimu. Ty pak můžou mít negativní dopad na zemědělskou produkci, pokud zasáhnou v době květu ovocných stromů.

Unspeakable

Někdy se setkáváme s tématy, o kterých se těžko mluví. Těžko se hledají slova, která by vystihla hloubku prožitku, bolesti nebo studu. Tato témata, často tabuizovaná, se schovávají v temných koutech naší mysli a společnosti. Může jít o sexuální zneužívání, domácí násilí, duševní choroby nebo závislosti. I když je těžké o nich mluvit, je důležité je otevírat a normalizovat konverzaci. Ticho a stigma jen prohlubují utrpení a brání obětem vyhledat pomoc.

Virgin River

"Virgin River" je americký romantický dramatický seriál, který se vysílá na Netflixu. Seriál sleduje Melindę "Mel" Monroe, zdravotní sestru, která se přestěhuje z Los Angeles do odlehlého městečka Virgin River v severní Kalifornii, aby unikla své bolestné minulosti. Brzy zjistí, že život v malém městě není tak jednoduchý, jak se zdá, a že i ona sama má svá tajemství. V malebném prostředí Virgin River se Mel seznamuje s jeho svéráznými obyvateli, včetně pohledného majitele baru Jacka Sheridana, s nímž ji pojí složitý vztah. Seriál je adaptací stejnojmenné knižní série od Robyn Carr a získal si popularitu pro své romantické zápletky, krásné prostředí a sympatické postavy.