Prci, prci, prcičky: Kde je jim dnes konec?

Prci, Prci, Prcičky Filmy

Kult mládí: Prcičky a jejich odkaz

Fenomén Prciček, kdo by neznal? Tahle série filmů o partě kluků, co se snaží přijít o panictví, baví (a někdy možná i trochu děsí) diváky už od roku 1999. První film, "Prci, prci, prcičky", se stal okamžitě kultovní záležitostí a z jeho protagonistů, jako jsou Jim, Stifler, Oz nebo Finch, udělal hvězdy.

Co stojí za úspěchem Prciček? Je to kombinace vtipných situací, trefných hlášek a upřímného pohledu na pubertální touhy a trable. Filmy se nebojí být otevřené a místy i trochu za hranou, ale zároveň v sobě mají srdce a ukazují, že i přes všechny ty trapasy a průšvihy je přátelství to nejdůležitější.

Odkaz Prciček je nesporný. Série má na kontě osm dílů (pokud počítáme i spin-offy) a inspirovala vznik nespočtu dalších teenagerských komedií. A i když se humor Prciček může zdát s odstupem času trochu zastaralý, jedno se jim upřít nedá – dokázaly vystihnout ducha doby a staly se generační výpovědí, která dodnes baví diváky po celém světě.

První film: Průlom v roce 1999

Rok 1999 se stal pro teenagerovské komedie přelomovým. Na plátna kin vtrhl film s názvem „Prci, prci, prcičky“, který si okamžitě získal srdce (a jiné části těla) diváků po celém světě. Film s otevřeností a humorem, byť někdy trochu drsnějším, ukázal strasti a slasti party kamarádů, kteří se snaží přijít o panictví. Jim, Kevin, Oz a Finch se stali ikonami generace a jejich hlášky zlidověly. „Prcičky“ se nesmazatelně zapsaly do historie kinematografie a staly se předobrazem mnoha dalších teenagerovských komedií. Film odstartoval úspěšnou filmovou sérii, která čítá osm dílů. Ačkoliv se kritici k některým pokračováním stavěli rozpačitě, fanoušci na „Prcičky“ nezanevřeli a s nostalgií se k nim vracejí dodnes.

Nezapomenutelné postavy: Stifler a jeho parta

Sága Prci, prci, prcičky by nebyla tím, čím je, bez své bandy nezapomenutelných postav. V čele s ikonickým Stiflerem, jehož bláznivé kousky a nekorektní humor se staly legendárními, nám tato parta středoškoláků přirostla k srdci svými trably, vítězstvími a hlavně touhou zažít pořádný mejdan. Jim, věčně frustrovaný svými hormonálními výkyvy, se stal symbolem všech teenagerů bojujících s nástrahami dospívání. Jeho věrní parťáci, Kevin, Oz a Finch, mu byli vždy po boku, ať už šlo o hledání pravé lásky, nebo o překonávání trapných faux pas. A nesmíme zapomenout ani na Stiflerovu maminku, která se stala ztělesněním všech fantazií (a nočních můr) pubertálních hochů. Prci, prci, prcičky nám ukázaly, že i přes všechny ty trapasy a průšvihy je dospívání nezapomenutelnou a vtipnou etapou života, na kterou vzpomínáme s úsměvem na tváři.

prci, prci, prcičky filmy

Humor na hraně: Kontroverze a kritika

Série filmů Prci, prci, prcičky se stala fenoménem a zároveň terčem kritiky. Filmy otevřeně a často i vulgárně zobrazují sexualitu teenagerů, což vyvolalo u části publika pohoršení. Kritici filmům vytýkali,

Název filmu Rok vydání Hodnocení (z 10)
Prci, prci, prcičky 1999
Prci, prci, prcičky 2 2001

Pokračování: Od sjezdu po svatbu

Po bláznivém maturitním plese v Prci, prci, prcičky a letní romanci v "Prci, prci, prcičky: Tábor MILF" se parta kamarádů vydává na vysokou školu v "Prci, prci, prcičky: Svatba". Jim a Michelle se po strastiplném vztahu na dálku konečně zasnubují a chystají svatbu. Svatba se samozřejmě neobejde bez komplikací a trapných momentů, které jsou pro sérii typické. Stifler se snaží zorganizovat nezapomenutelnou rozlučku se svobodou, Finch se zamiluje do Michelleiny sestry Cadence a Kevin se snaží vyrovnat s rozchodem s Vicky. Film vrcholí chaotickou, ale dojemnou svatbou, která stmelí nejen Jima a Michelle, ale i celou partu přátel.

I když se v dalších pokračováních série "Prci, prci, prcičky: Školní sraz" a "Prci, prci, prcičky: Už zase?" děj zaměřuje na jiné postavy a události, svatba Jima a Michelle zůstává důležitým milníkem v příběhu.

Spin-offy: Nová generace Prciček

Fenomén Prciček se nesmazatelně zapsal do srdcí (a jiných částí těl) teenagerů po celém světě. Od roku 1999, kdy světlo světa spatřil první díl, se série rozrostla o nespočet pokračování a spin-offů. A právě spin-offy se staly zajímavým fenoménem. Zatímco původní filmy se zaměřovaly na partičku kluků snažících se zbavit panictví, spin-offy se vydaly jiným směrem. Představily nám nové postavy, nové trapasy a nové… no, prcičky.

Některé spin-offy se zaměřily na mladší sourozence původních hrdinů, jiné zase na zcela nové postavy s vlastními pubertálními problémy. Ať už se jednalo o hledání pravé lásky, zvládání školních trablů nebo prostě jen o snahu zapadnout, jedno měli společné: humor, který se nebál jít za hranice.

prci, prci, prcičky filmy

Samozřejmě, ne všechny spin-offy dosáhly kvalit originálu. Některé sklouzly k lacinému humoru a klišé, jiné se zase snažily až příliš kopírovat osvědčené postupy. Přesto se mezi nimi najdou i povedené kousky, které dokázaly oživit odkaz Prciček a oslovit novou generaci diváků. Ať už na spin-offy nahlížíte s nostalgií, nebo s despektem, jedno se jim upřít nedá: dokázaly, že téma dospívání, sexu a trapasů je zkrátka nestárnoucí.

Kulturní fenomén: Vliv na popkulturu

Filmy série Prci, prci, prcičky se nesmazatelně zapsaly do popkultury a staly se fenoménem, který ovlivnil vnímání teenagerů, sexu a vztahů na přelomu tisíciletí. Komedie o partě kamarádů toužících přijít o panictví rezonuje s diváky dodnes, a to i přes kritiku za stereotypní zobrazení postav a humoru.

Prcičky se staly synonymem pro trapné, ale zároveň upřímné zobrazení dospívání a sexuálního probouzení. Hlášky z filmů zlidověly a postavy jako Stifler či Jim se staly kultovními. Filmy také nastartovaly kariéry herců jako Jason Biggs, Seann William Scott nebo Alyson Hannigan.

Vliv Prciček je patrný i v dalších filmech a seriálech, které se snažily napodobit jejich úspěch. Žádný z nich však nedosáhl takové popularity a kultovního statusu. Prci, prci, prcičky tak zůstávají fenoménem, který i po letech baví a vyvolává diskuze.

Nostalgie a vzpomínky: Oblíbené scény

S filmy Prci, prci, prcičky se pojí tolik nezapomenutelných scén, že je těžké vybrat jen pár. Kdo by zapomněl na Stiflerovu mámu, jak svádí Finche u nich doma, zatímco Stifler natáčí jejich žhavé chvilky na kameru? Nebo na Jima a jeho trable s webovou kamerou a jablkovým koláčem? A co teprve legendární ples, kde se kluci snaží zbavit panictví a zažívají jeden trapas za druhým?

Tyto scény se staly kultovními nejen díky své

Herecké obsazení: Kde jsou dnes?

Od premiéry prvního filmu Prci, prci, prcičky uběhlo už více než 20 let a filmová série se stala kultovní záležitostí. Co ale dnes dělají herci, kteří se v ní proslavili?

Jason Biggs, představitel Jima Levensteina, se i nadále věnuje herectví. Objevil se v seriálech Orange Is the New Black a Law & Order: Special Victims Unit.

Seann William Scott, který ztvárnil Stiflera, se zaměřil spíše na komediální role. Mohli jsme ho vidět ve filmech jako Machři nebo Diktátor.

Alyson Hannigan, známá jako Michelle Flaherty, si po Prcičkách zahrála v úspěšném sitcomu Jak jsem poznal vaši matku.

prci, prci, prcičky filmy

Chris Klein, představitel Oze, se objevil v seriálu The Flash a ve filmu American Pie Reunion.

Tara Reid, která ztvárnila Vicky, se věnuje spíše nezávislým filmům a televizním projektům.

I když se jejich kariéry ubíraly různými směry, Prci, prci, prcičky jim navždy zajistily místo v srdcích fanoušků po celém světě.

Hodnocení filmů: Od nejlepších k nejslabším

Série filmů Prci, prci, prcičky se stala legendou teenagerských komedií. Originální film z roku 1999, sledující skupinu středoškoláků snažících se zbavit panictví, se stal kultovní klasikou. Jeho humor, ač někdy drsnější, rezonoval s publikem a zrodil tři přímá pokračování: Prci, prci, prcičky 2: Po College (2001), Prci, prci, prcičky: Svatba (2003) a Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012). Zatímco první dva díly si udržely vysokou laťku humoru a nostalgie, třetí díl, ač finančně úspěšný, sklidil kritiku za opakování vtipů a absenci svěžesti.

Vedle hlavních filmů vznikla i série spin-offů s názvem Prci, prci, prcičky: Tábor Stiflerových. Tyto filmy, zaměřené na postavu Stifflerova mladšího bratra, se nesetkaly s přílišným ohlasem kritiky ani fanoušků. Často jim byl vytýkán laciný humor a absence ducha originálních filmů.

Celkově lze říci, že série Prci, prci, prcičky má své vzestupy i pády. Zatímco první dva díly a Školní sraz si drží své místo v srdcích fanoušků, spin-offy a místy i třetí díl zanechávají rozpačitý dojem.

Publikováno: 04. 07. 2024

Kategorie: filmy a seriály

Autor: Bender

Tagy: prci, prci, prcičky filmy | filmy série prci, prci, prcičky