Rozbalte si hudební dárek: Last Christmas noty pro váš klavír

Last Christmas Noty

Vánoční klasika

Vánoční svátky si nelze představit bez tradičních koled a písní, které navozují tu pravou atmosféru. Mezi evergreeny, které znějí z rádií i obýváků, patří bezesporu i hit "Last Christmas" od britského dua Wham! Tato chytlavá melodie s melancholickým nádechem si získala srdce posluchačů po celém světě a stala se symbolem Vánoc.

Zájem o "Last Christmas" neutuchá ani po letech, naopak. Mnozí se s chutí pouští do vlastních interpretací a hledají noty, aby si píseň zahráli sami. Na internetu je k dispozici nepřeberné množství verzí not pro různé nástroje, od klavíru a kytary až po ukulele a flétnu. Ať už jste začátečníci, nebo zkušení hudebníci, jistě najdete tu pravou verzi pro sebe.

"Last Christmas" je zkrátka stálicí vánočního playlistu a jeho popularita jen tak nevybledne. Ať už si ji pustíte v originálním podání od Wham!, zazpíváte si s rodinou u stromečku, nebo si ji zahrajete na hudební nástroj, zaručeně vám zpříjemní sváteční čas.

Noty pro všechny

Vánoce se blíží mílovými kroky a s nimi i touha po té pravé sváteční atmosféře. A co navodí tu kouzelnou náladu lépe než oblíbené vánoční melodie? Pokud patříte mezi hudebníky, ať už zkušené, nebo nadšené začátečníky, jistě oceníte širokou škálu dostupných not. Pro ty, kteří si chtějí zazpívat nesmrtelný hit "Last Christmas" od Wham!, jsou k dispozici noty v různých obtížnostech, ať už pro sólový zpěv s doprovodem klavíru, pro kytaru, nebo dokonce pro celý sbor. Ať už se chystáte na vánoční večírek, nebo si chcete jen tak zpříjemnit adventní čas, s těmito notami to bude hračka. Kromě "Last Christmas" ovšem existuje nepřeberné množství dalších vánočních písní, jejichž noty čekají jen na vás. Od tradičních koled, jako je "Nesem vám noviny", přes modernější hity typu "All I Want for Christmas Is You" až po filmové melodie z pohádek, které neodmyslitelně patří k Vánocům. Stačí si jen vybrat ty pravé pro vás a vaše blízké a užít si krásné hudební Vánoce.

Klavírní doprovod

Vánoční klasika "Last Christmas" od dua Wham! je stálicí svátečních playlistů. Její chytlavá melodie a melancholický text si získaly srdce posluchačů napříč generacemi. Pro ty, kteří si chtějí píseň zahrát a zazpívat u stromečku, existuje nepřeberné množství not.

Kromě zpěvníků s akordovými značkami pro kytaru jsou k dispozici i noty pro klavír v různých obtížnostech. Začátečníci ocení zjednodušené verze s minimem akordů a jednoduššími rytmy. Pokročilejší pianisté si mohou vybrat z aranžmá, které více rozvíjí melodii a harmonii písně a obsahují i doprovodné party.

Pro ty, kteří si na vlastní doprovod netroufají, existují online nástroje a aplikace, které nabízejí hotové klavírní doprovody v různých tempech a tóninách. Stačí si jen vybrat tu správnou verzi a můžete si s chutí zazpívat. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli variantu, klavírní doprovod dodá "Last Christmas" tu pravou sváteční atmosféru.

Akordy pro kytaru

Vánoční klasika „Last Christmas“ od Wham! patří k těm písním, které si rádi zazpíváme a zahrajeme i na kytaru. Pro začátečníky i zkušenější kytaristy existuje nepřeberné množství akordů a verzí. Nejoblíbenější a nejjednodušší verzí pro začátečníky je použití akordů G, D a Em. Tyto tři akordy vám umožní zahrát celou píseň a snadno se naučí i ti, kteří s kytarou teprve začínají. Pro zkušenější kytaristy existují i složitější verze s použitím barré akordů a různých obratů.

Na internetu a v kytarových zpěvnících najdete nepřeberné množství akordů k písni „Last Christmas“. Doporučujeme vyzkoušet různé verze a najít tu, která vám nejlépe vyhovuje. Nebojte se experimentovat a přidat si k akordům vlastní doprovod. Můžete si tak vytvořit vlastní originální verzi této vánoční klasiky. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli verzi, přejeme vám příjemné muzicírování a krásné prožití vánočních svátků!

Melodie pro flétnu

Vánoční čas je neodmyslitelně spjatý s hudbou a "Last Christmas" od Wham! patří k těm nejikoničtějším vánočním hitům vůbec. Kouzlo této písně si můžete vychutnat i v podání flétny. Na internetu i v hudebninách najdete nepřeberné množství not pro flétnu k písni "Last Christmas", ať už hledáte jednoduchou verzi pro začátečníky nebo náročnější aranžmá pro pokročilé flétnisty.

Pro začínající flétnisty existují jednodušší verze not, které se soustředí na základní melodii písně a vynechávají složitější pasáže. Tyto noty jsou ideální pro ty, kteří s flétnou teprve začínají a chtějí si zahrát tuto oblíbenou vánoční melodii.

Pokročilejší flétnisté ocení noty s propracovanějším aranžmá, které lépe vystihují krásu a emoce původní písně. Tyto noty často obsahují i doprovodné party pro další nástroje, takže si můžete "Last Christmas" zahrát s přáteli.

Ať už se řadíte mezi začátečníky nebo zkušené flétnisty, noty k písni "Last Christmas" vám umožní užít si vánoční atmosféru i prostřednictvím hudby.

Text písně

Minulý rok o Vánocích jsem ti dal své srdce, ale hned další den jsi ho rozbila. Letos se nenechám nachytat a dám ho někomu zvláštnímu.

Vánoce se blížily a já slyšel, jak hrají naši písničku. A ve vzduchu visel duch Vánoc a ty jsi tam stála s ním.

Minulý rok o Vánocích jsem ti dal své srdce, ale hned další den jsi ho rozbila. Letos se nenechám nachytat a dám ho někomu zvláštnímu.

Vánoce se blížily a já slyšel, jak hrají naši písničku. A ve vzduchu visel duch Vánoc a ty jsi tam stála s ním.

Jednou jsem si myslel, že láska je pravdivá, ale mýlil jsem se. A kdo by si pomyslel, že to budeš ty, kdo mi zlomí srdce?

Minulý rok o Vánocích jsem ti dal své srdce, ale hned další den jsi ho rozbila. Letos se nenechám nachytat a dám ho někomu zvláštnímu.

Tipy pro začátečníky

Vánoce se nezadržitelně blíží a s nimi i chuť zahrát si pod stromečkem nestárnoucí hit "Last Christmas". Pokud s hraním na hudební nástroj teprve začínáte a chcete letos ohromit rodinu, máme pro vás pár tipů. Nejdříve si vyberte verzi not, která vám bude vyhovovat. Pro úplné začátečníky existují jednodušší verze s menším rozsahem tónů. Naopak zkušenější hudebníci ocení komplexnější aranžmá. Nebojte se experimentovat s různými verzemi, dokud nenajdete tu pravou. Před samotným hraním si pečlivě prostudujte noty. Všímejte si rytmu, tempa a dynamiky. Pomůže vám, když si skladbu nejprve poslechnete v originálním provedení. Při nácviku postupujte systematicky. Rozdělte si skladbu na menší části a každou z nich si procvičujte zvlášť. Až budete mít jednotlivé části zvládnuté, spojte je dohromady. Nezapomínejte na pravidelné cvičení. Čím více budete hrát, tím lépe vám to půjde a vaše hra bude plynulejší a jistější.

Užijte si Vánoce!

Loňské Vánoce se nesly v duchu nostalgie a touhy po tradičních hodnotách. Není divu, že píseň "Last Christmas" od Wham! opět kralovala hitparádám. Její chytlavá melodie a dojemný text oslovují posluchače napříč generacemi. Pro mnohé z nás je tato píseň neodmyslitelnou součástí vánoční atmosféry, stejně jako stromeček, cukroví a dárky.

"Last Christmas" není jen chytlavá melodie, ale také skvělá píseň pro hudebníky. Na internetu je k dispozici nepřeberné množství not pro různé nástroje, od klavíru a kytary až po ukulele a housle. Ať už jste začátečníci, nebo zkušení muzikanti, jistě najdete aranžmá, které vám bude vyhovovat. Zahrát si "Last Christmas" s rodinou a přáteli u stromečku je skvělý způsob, jak si užít vánoční čas a vytvořit nezapomenutelné vzpomínky.

Kromě klasických not jsou k dispozici také různé úpravy a variace, které dodají písni nový rozměr. Můžete si vybrat z moderních remixů, jazzových verzí nebo lidových úprav. Fantazii se meze nekladou a na internetu jistě najdete inspiraci pro vlastní originální aranžmá.

Publikováno: 19. 06. 2024

Kategorie: hudba

Autor: Bender

Tagy: last christmas noty | noty k písni last christmas