Bio Oko láká na letní filmové hity

Kino Biooko

Kino Bio Oko: Pražská legenda

Kino Bio Oko, to je pojem. Pro mnohé Pražany a milovníky filmu je to srdcovka, místo s neopakovatelnou atmosférou a duší. Nachází se v krásném prostředí Riegrových sadů na Vinohradech a už od 30. let minulého století slouží svému účelu – promítání filmů. Za tu dobu si prošlo různými etapami, zažilo slávu i úpadek, ale vždy se dokázalo znovu postavit na nohy. Dnes je Bio Oko oblíbeným místem pro setkávání s přáteli, pořádání filmových festivalů a přehlídek, ale i pro klidné večery s artovým filmem.

Co dělá Bio Oko tak výjimečným? Je to kombinace několika faktorů. Kromě již zmíněné atmosféry a historie je to i pečlivý výběr filmů, které se zde promítají. Bio Oko se zaměřuje především na nezávislou filmovou tvorbu, dokumenty a klasické filmy. Dalším lákadlem je letní kino, které se nachází přímo v Riegrových sadech. Promítání pod širým nebem s výhledem na Prahu, to je zážitek, na který se nezapomíná. A nesmíme zapomenout ani na útulnou kavárnu, která je ideálním místem pro posezení s přáteli před filmem nebo po něm.

Bio Oko je zkrátka víc než jen kino. Je to kulturní instituce, která má své pevné místo na mapě Prahy.

Historie a atmosféra

Kino Bio Oko v Praze je legendární institucí s bohatou historií. Otevřeno bylo v roce 1938 a od té doby si prošlo řadou proměn, ale vždy si zachovalo svůj osobitý charakter. Původně se jmenovalo "Bio Sokol" a sloužilo jako kino pro členy Sokola. Později se stalo běžným kinem a v 60. letech se proměnilo v oblíbené místo pro milovníky artových filmů.

Dnes je Bio Oko známé svou neformální atmosférou a programem, který se zaměřuje na nezávislé, dokumentární a experimentální filmy. Kino má dva sály - velký sál s kapacitou 220 míst a menší sál pro 40 diváků. V letních měsících se promítá i na zahrádce, která nabízí jedinečnou atmosféru pod širým nebem.

Kromě promítání filmů pořádá Bio Oko i další kulturní akce, jako jsou koncerty, divadelní představení, besedy a workshopy. Kino je oblíbeným místem setkávání pro lidi všech generací a nabízí jim možnost sdílet společnou vášeň pro film a kulturu.

Letní kino: Filmy pod hvězdami

Zažijte kouzlo filmového plátna pod širým nebem v letním kině Bio Oko. Bio Oko, oblíbené pražské kino s dlouholetou tradicí, otevírá v letních měsících své brány i pro milovníky filmové projekce pod hvězdami. V příjemném prostředí zahrady Bio Oko si můžete vychutnat pestrý program filmů, a to od nejnovějších filmových hitů až po klasiky světové kinematografie. Letní kino Bio Oko nabízí neopakovatelnou atmosféru, kterou dotváří večerní projekce pod širým nebem.

kino biooko
Vlastnost Hodnota
Název kina Bio Oko

Bio Oko klade důraz na kvalitní program a příjemné prostředí. V letním kině si tak můžete vychutnat filmy s kvalitním zvukem a obrazem, a to vše v pohodlných sedačkách. Letní kino Bio Oko je ideálním místem pro romantické večery ve dvou, ale i pro setkání s přáteli u dobrého filmu. Nenechte si ujít jedinečnou atmosféru letního kina Bio Oko a užijte si filmy pod hvězdami.

Program: Nezávislé a artové filmy

Kino Bio Oko, oblíbené letní kino v Praze, je známé svým zaměřením na nezávislé a artové filmy.

Díky své neformální atmosféře a originálnímu programu si Bio Oko získalo srdce mnoha filmových fanoušků, kteří hledají alternativu k mainstreamové produkci.

Kavárna: Setkání s přáteli

Naše kino Biooko není jen o sledování filmů. Je to místo, kde se setkává komunita, sdílí se zážitky a navazují se nová přátelství. A kde jinde by to šlo lépe než v naší útulné kavárně?

Před filmem si u nás můžete vychutnat šálek fair trade kávy nebo čaje a dát si něco malého k zakousnutí. Nabízíme výběr dortů, koláčů a slaných pochutin. Po filmu pak můžete s přáteli rozebrat filmové zážitky a podělit se o své dojmy.

Kavárna je otevřena vždy hodinu před začátkem prvního filmového představení a zavírá se hodinu po skončení posledního filmu. Není tedy potřeba nikam spěchat.

Atmosféra v kavárně je vždy přátelská a uvolněná. Často se zde konají i různé kulturní akce, jako jsou autorská čtení, koncerty nebo výstavy.

Přijďte si užít příjemný čas s přáteli do kavárny Biooka!

Festivaly a speciální projekce

Kino Bio Oko je známé svou láskou k filmovému umění v celé jeho šíři. Kromě běžné projekce se tak diváci můžou těšit na pravidelné festivaly a speciální projekce. Ať už se jedná o přehlídku dokumentárních filmů, experimentální tvorbu nebo poctu legendárním režisérům, Bio Oko se nebojí experimentovat a nabízet svým divákům nevšední filmové zážitky.

Oblíbenou akcí je například Letní filmová škola Uherské Hradiště, která do Bio Oka přináší výběr toho nejlepšího z mezinárodní kinematografie. Fanoušci dokumentů si přijdou na své během festivalu Jeden svět, který se zaměřuje na lidská práva a aktuální společenská témata. Bio Oko také pravidelně pořádá tematické filmové projekce, které doplňují o přednášky, diskuze s tvůrci nebo koncerty. Díky své otevřenosti a pestré nabídce se tak Bio Oko stává místem setkávání filmových nadšenců a místem, kde se žije filmem i mimo plátno.

kino biooko

Vstupenky a rezervace online

V dnešní době internetu a chytrých telefonů je nákup vstupenek do kina Bio Oko otázkou pár kliknutí. Na webových stránkách kina najdete aktuální program, informace o filmech a hlavně – možnost online rezervace a nákupu vstupenek. Už žádné fronty u pokladny, stačí si vybrat film, datum a čas promítání, počet lístků a způsob platby. Lístky si můžete vytisknout nebo zobrazit na displeji telefonu. Pro milovníky filmové klasiky a nezávislé tvorby je Bio Oko jasnou volbou. A díky online rezervaci si svůj filmový zážitek v tomto ikonickém kině užijete bez zbytečného stresu.

Adresa a dostupnost MHD

V okolí kina se nachází placená parkoviště. Doporučujeme využít MHD, parkování v centru Prahy bývá obtížné a drahé.

Bio Oko: Více než jen kino

Bio Oko v pražských Holešovicích je víc než jen kino. Je to kulturní instituce s bohatou historií a specifickou atmosférou. Otevřeno bylo už v roce 1938 a od té doby si prošlo různými etapami, ale vždy si zachovalo svůj osobitý charakter. Dnes je Bio Oko místem, kde se potkávají milovníci artového filmu, dokumentů a nezávislé tvorby. Promítá se tu v původním znění s titulky, čímž si kino získává věrné publikum, které oceňuje kvalitní a neotřelou filmovou produkci.

Bio Oko není jen o sledování filmů. Je to místo setkávání, diskusí a kulturních zážitků. Pořádá se tu řada doprovodných akcí, jako jsou filmové festivaly, přednášky, koncerty a výstavy. Kavárna Bio Oko je oblíbeným místem pro posezení s přáteli nebo pro pracovní schůzku v inspirativním prostředí. Kino se také aktivně zapojuje do života Holešovic a podporuje lokální iniciativy.

Pro mnoho Pražanů je Bio Oko srdeční záležitostí. Je to místo s duší, kde se snoubí historie s modernou a kde se můžete ponořit do světa filmu a kultury.

Publikováno: 28. 06. 2024

Kategorie: kultura

Autor: Bender

Tagy: kino biooko | kino s názvem "biooko"